• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dünyayı sahura uyandırıyor

Dünyayı sahura uyandırıyor
Giriş Tarihi: 26.4.2020

Aydın'da ürettiği davulların ünü ülke sınırlarını aşan Gökhan Kemcen'in Avrupa ülkelerine sattığı Ramazan davullarıyla dünyayı sahura uyandırıyor. Germencik ilçesine bağlı Yeni Mahallesi'nde davul üretip davul çalan 38 yaşında Gökhan Kemcen'in Ramazan ayıyla birlikte işleri hareketlenmeye başladı. Baba mesleği olan davulculuğu 18 yıldır süren ve dört çocuğunu büyüten Kemcen, bu işi eşi ve çocuklarına da bu işi öğretti. Kemcen'in el emeği göz nuru ile ürettiği Ramazan davullarını Türkiye, Tunus, Almanya, Fransa ve Makedonya'daki Müslümanlara satıyor. Yaptığı davullarla Müslüman vatandaşların sahura uyandığını belirten Kemcen, "Davul yapmayı 15 yaşında babamdan öğrendim. Davul imalında kullandığımız kasnakları Bursa'dan alıyoruz. Marangoz işlemleri, boyama işlemleri her şeyini kendim yapıyorum. Kızlarım da bana yardımcı oluyor. Saatlerce emek vererek yaptığım bir davulun tanesini 500 liraya satıyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden yaptığım davullara talep var" diye konuştu .

TOKMAĞI ELİNE ALIYOR
Ramazan ayı geldiğinde tokmağı eline alarak davul çaldığını söyleyen Kemcen, "Ramazan davulu da çalıyorum. Sesimin çok güzel olduğunu söylüyorlar. 15 yıldan beri Kuşadası Davutlar Mahallesinde Ramazan davulu çalıyorum. Maniler de çok tutuluyor. Kendim mani de yazıyorum. Hem yaptığım davullarla hem de bizzat kendim davulla insanları sahura uyandırıyorum" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Dünyayı sahura uyandırıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA