• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mutfakta daha az zaman harcamak mümkün

Mutfakta daha az zaman harcamak mümkün
Giriş Tarihi: 10.5.2020
KADINLAR için hayatlarını dengede tutmak çalışsın veya çalışmasın her zaman önemli bir kriter. Ev işleriyle ilgilenmek, çocuklara bakmak ve kişisel işlerini halletmek gün içinde birçok enerji ve zaman gerektiriyor. Özellikle yemek yapmak veya hangi yemeği yapacağını seçmek, yoğun geçen bir günün ardından zorlayıcı bir eziyete dönüşüyor. İşte çalışan kadınlar için hayatı kolaylaştıran mutfak sırları...

HAFTALIK YEMEK PLANI OLUSTURUN
HAFTA sonları rahatlamak ve güzel aile yemekleri hazırlamak için en ideal zamanlar. Bu zamanı ve eforu tek bir kap yemek yapmak yerine haftanın her günü için yemek yaparak geçirebilir ve böylelikle hem sizin hem de aileniz için uygun olan yemek düzenini kontrol edebilirsiniz.

DAHA ÖNCE YAPTIGINIZ YEMEKLERİ SAKLAYIN
ÖNCEDEN hazırladığınız yemekler sizi bir kaç gün de olsa yemek yapmaktan kurtaracaktır. Böylelikle işten geldikten sonra ne yemek yapacağım derdinden kurtulur ve yemek yapmaya harcayacağınız zamanı kendinize ayırabilirsiniz.

BAZI YİYECEKLERİ HAZIRDA BEKLETİN
YEMEKLİK soğanlarınızı daha önceden doğrayıp, plastik poşetlerde dondurucuda veya buzdolabında saklayabilirsiniz. Böylece soğan doğrama derdinden kurtulur ve zaman kazanırsınız. Ayrıca, domatesleri yemeklik ve sosluk olarak ayırıp, sosluk olanları daha önceden pişirip ve cam kavanozlarda muhafaza etmek size büyük kolaylık sağlayacaktır.

KABUKLARDAN HIZLICA KURTULUN
KABUK soymak zahmetli ve zaman alıcıdır. Sarımsaklarınızı bir kaç gün su dolu kapta bekleterek daha hızlı soyabilirsiniz. Domatesleri daha hızlı ve pratik soymak için ise domateslerin alt kısmına X şeklinde çok derin olmayan kesikler atıp, 1 dakika boyunca haşlanmış suda bekletirseniz daha kolay soyulacağını göreceksiniz.

HAMUR İSLERİNİ DONDURUCUYA KALDIRIN
PİŞİRDİĞİNİZ kek, kurabiye, ekmek ve poğaça gibi hamur işlerini oda ısısına geldikten sonra hava boşluğu bırakmadan sarıp, buzlukta yiyeceğiniz güne kadar bekletebilirsiniz.

Mutfakta daha az zaman harcamak mümkün haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA