• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bosna katliamını beyazperdeye taşıyacak

Bosna katliamını beyazperdeye taşıyacak

21.2.2021

Uzun yıllar birçok tiyatro oyununda, reklam çekimlerinde rol alan ve zaman içerisinde yeteneğini sinema filmlerinde değerlendirmeye başlayan İzmirli oyuncu Esra Gezginci, yakın tarihte iddialı bir filmle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. "7. Koğuştaki Mucize" ve "Her Şeye Rağmen" filmlerinin yanı sıra yurt dışında ödüle layık görülen, "İki Şafak Arasında" adlı sanat filmi ve son olarak da çekimleri halen Çeşme'de devam eden dizide görev alan güzel oyuncu, sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın dikkatini çekecek bir dram filmi için kolları sıvadı.

YAZIP OYNAYACAK
Aslen Boşnak olan ve 1995'te Bosna Srebrenitsa'da yaşanan katliamla ilgili bir film çekeceklerini ifade eden Esra Gezginci, "Orada yaşanan insanlık dramını ve ayıbını, bu suça ortak olan, göz göre göre sessiz kalan ülkelerin durumunu yansıtan uzun metrajlı bir film hiç çekilmedi. Bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım, sadece 27 dakikalık belgesel çekilmiş, kimse film çekmemiş. Epeydir bunun hazırlığını yapıyorum. Sinema benim için bir tutku haline geldi. Bu yüzden hem yapımcılık tarafında hem senaryoda hem de oyunculuk kısmında görev alacağım için çok heyecanlıyım. Daha önce çalıştığım başarılı bir yönetmenle filmi çekmeyi düşünüyorum. İsim vermeyeceğim ama çok usta oyuncularımız da filmde rol alacak" dedi. Büyük prodüksiyonlu bir proje olan filmin ağırlıklı olarak Bosna'da ve Türkiye'de çekileceğini belirten Gezginci, "Kültür Bakanlığımız ve Bosna'daki yetkililer konuya sıcak bakıyor. Çekimler için pandemi sürecine göre ilerlemeye çalışacağız. Ülkemizden çıkıp dünyaya yayılacak, çok ses getirecek bir çalışma olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu. İzmirli oyuncu, çocukluğunun geçtiği ve halen yaz aylarında tatil yaptığı Çeşme'de çekimleri süren dizide olmanın yanı sıra, yakın zamanda da bir yemek programı sunacağının bilgisini de paylaştı. Her pazar "Esra Gezginci ile Lezzet Serüveni" adlı programı sunacağını söyleyen genç oyuncu, Ege Bölgesi'nin lüks otellerini gezip baş aşçılara en lezzetli yemekleri yaptırırken, ünlü isimleri de programa konuk alacağını dile getirdi.

ERCAN AKGÜN

Bosna katliamını beyazperdeye taşıyacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.