• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Şartları değiştiren bedelini öder’

‘Şartları değiştiren bedelini öder’

30.9.2017 16:44 , Güncelleme Tarihi: 30.9.2017 21:40

Erzurum’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani’yi bir kez daha uyardı. Erdoğan, “Bu meselenin Kuzey Irak’taki Kürtlerle alakası yok. Bizim tek beklentimiz hassas çizgilerimizde bize saygı duyulmasıydı. Ama madem şartlar değişti, bedelini öderler” dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında Barzani'yi bir kez daha uyaran Erdoğan, "Madem şartlar değişti öyleyse bunun da bedelini ödeyecekler" dedi. Erdoğan, özetle şöyle dedi:

BİR TEK İSRAİL DESTEKLİYOR: Madem şartlar değişti öyleyse bunun da bedelini ödeyecekler.
Buradan bir kez daha söylüyorum.
Bu meselenin Kuzey Irak'taki Kürtlerle alakası yok.
Zira İsrail bayraklarıyla sokakta dolaşmaları bizi üzmüştür. Bu bir şeyi gösteriyor, MOSSAD'la bu yönetimin geçmişi bir ve beraberdi.
O da artık bütün ekranlara düştü. Ne yaptığınızın farkında mısınız? Bir tek İsrail destekliyor.

MÜCADELEYE HAZIRLANIYORUZ: Biz 80 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tendürek'te, Gabar'da, Cudi'de, Kandil'de nerede varsa hepsi evelallah güvenlik güçlerimiz onları yer ile yeksan ediyor.
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Şimdi diğerlerinden çok farklı bir mücadeleye hazırlanıyoruz. Tek terörist kalmayıncaya kadar mücadele devam edecek.

KÖTÜ KOKU ÇOK FAZLA: Maalesef ülkemizde, 'AK Parti ve Tayyip Erdoğan kaybetsin de gerekiyorsa Türkiye batsın' gibi hastalıklı bir zihniyet içinde olanlar var. Bunların belki sayıları azdır ama etrafa yaydıkları cüruf, sebep oldukları kötü koku çok fazla.

50 MİLYONLUK YATIRIM: Şimdiden kolları sıvayıp çalışmaya başlayacağız. Sıkmadık el bırakmamalıyız.
Bu kongrelerde gençlerimizi yönetimlere alacaksınız diye talimat verdik. Genç kızlarımız genç erkekler 18'den 30'a kadar hepinize de ana kademede yer verilecek.

GEÇMİŞLERİ BİR: Kuzey Irak'a en büyük desteği bugüne kadar biz verdik. Yeri geldi kaynakları kesildiği anda imkanlarımızı paylaştık. Bunların karşılığında onlardan hiçbir şey istemedik.
Tek beklentimiz hassas çizgilerimizde bize saygı duymalarıydı.
Bunu yapmadılar. Madem şartlar değişti öyleyse bunun da bedelini ödeyecekler. Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu meselenin Kuzey Irak'taki Kürtlerle alakası yok. Zira İsrail bayraklarıyla sokakta dolaşmaları bizi üzmüştür. Bu bir şeyi gösteriyor, MOSSAD'la bu yönetimin geçmişi bir ve beraberdi. O da artık bütün ekranlara düştü. Ne yaptığınızın farkında mısınız?
Bir tek İsrail destekliyor.

KERKÜK'ÜN TARİHİNDE YOKSUNUZ: Mesele, Kuzey Irak'taki diğer kesimlerin hakları ile ilgili. Kuzey Irak yönetiminin kendi kafasına göre çizdiği haritadaki pek çok yerleşim yerinde ya Araplar ya Türkmenler çoğunluktadır. Buraya uluslararası hukuk 'tartışmalı bölgeler' diyor. Kerkük, tartışmalı bölgedir. Ama bunlar 'Kerkük bizimdir' diyor. Sen ne diyorsun, Kerkük'ün tarihinde siz var mısınız? Yoksunuz.

KAYNAYAN KAZAN KAPAK TUTMAZ: Şu anda biz, İran Suriye ve merkezi yönetimle irtibat halinde buradaki olumsuz gelişmelere hazır olduğumuzu bildirdik.
IKBY'nin kendilerine tabii olmayanları göçe zorlayarak oluşturulan bir referandumu kabul etmemiz mümkün değil.
Kaynayan kazan kapak tutmaz.
Bağımsızlık başka bir şeydir, müstekbirlerin oyuncağı olmak bambaşka bir şeydir. Kuzey Irak'ta bağımsız devlet değil sürekli kanayan bir yara açılıyor.
Bu rüyadan uyanmaları gerek.

SEN ORADA MIYDIN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 450 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı ile MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılışını yaptı. Burada yaptığı konuşmada, Hakkari'de SİHA'lar ile vurulan teröristlere kol kanat geren ve onlar için "Piknik yapan siviller" ifadesini kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, "Ana muhalefet, Kandil'i arkasına alarak piknik yapanları vuruyorlar diyor. Onların yanında silah yoktu diyor. Kılıçdaroğlu sen orada mıydın? Bas bas bağırıyorlar ben buradayım diyor, kameralarla yer tespitleri yapıyor ve SİHA'larımız tam hedeften vuruyor" dedi.

‘Şartları değiştiren bedelini öder’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN