• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Devlet Bahçeli: Baraj korkumuz yok

Devlet Bahçeli: Baraj korkumuz yok

23.11.2017, 21:44

MHP lideri Devlet Bahçeli, Manisa'da Cengiz Ergün başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi'nin tamamladığı 72 milyon lira değerindeki 48 projenin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Açılış konuşmasında seçim barajı tartışmalarını değerlendiren Bahçeli, "Baraj olursa geçeriz, önümüze set çekerlerse aşarız" dedi.
Manisa programı kapsamında Selendi'de Belediye Başkanı Nurullah Savaş'ı ziyaret eden Bahçeli, ardından 72 milyon lira değerindeki 48 projenin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı, kendi adını taşıyan meydanın açılışını yaptı. Bahçeli, Manisa'nın 4 ilçesinde açılışı gerçekleştirilecek olan toplamda 248 projenin Manisa'ya hayırlar getirmesini diledi.

ENDİŞEMİZ YOK

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile seçim barajının düşürülmesi adına kıyamet koparıldığını dile getiren Bahçeli, "Baraj endişesine kapılarak telaşlandığımızı utanmadan dillerine doladılar. MHP, baraj korkusu olan değil, bilakis barajlara rağmen ve engelleri yıka yıka bugünlere ulaşmış büyük bir millet eseri. Baraj olursa geçeriz, önümüze set çekerlerse aşarız. MHP'siz bir Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlar kamuoyu oluşturmaya kalkıştı. Ancak tutmadı" dedi.

TEPKİSİZ KALMAYIZ

2019 seçimini 16 Nisan'ın rövanşı olarak algılayanların 'hayır' cephesini sıkılaştırmak için yarışa girdiklerini dile getiren Bahçeli, şunları söyledi: "CHP, PKK uzantıları ve çürük siyasi oluşumlardan medet ummaya başladı.
Cepheleşme keskinleşirse, CHP yanına HDP ve yedeklerini alıp rövanş almak isterse, MHP buna tepkisiz kalmayacak." Bahçeli, erken seçim tartışmalarıyla ilgili ise "Şu anda seçilmiş hükümet görev başında. Kaygıya gerek yok. Erken seçimin siyasi belirsizlik doğurma ihtimali yüksek, akıl karı olmadığı da açık" yorumunu yaptı.

SELENDİ'YE 72 MİLYON 368 BİN LİRALIK YATIRIM

Törende Selendi'ye yaptıkları yatırımları anlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün de, "2016 yılında Selendi Belediye Kompleksi, MABEM, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Çampınar Köprüsü, Eskin Köprüsü, Gıda Bankası, toplu ulaşımda dönüşüm, altyapı çalışmaları gibi hizmetlerimizi Selendili kardeşlerimize ulaştırdık" dedi. Manisa Büyükşehir, MASKİ ve Selendi Belediyesi tarafından ilçeye 4 yıllık sürede, 72 milyon 368 bin 182 liralık yatırım yapıldığını vurgulayan Ergün, "Değerli Türkmen Beyimizin adını yaşarken yaşatmak istedik.
Selendi'nin modern meydanı Devlet Bahçeli Meydanı olarak meclisimizde kabul edildi. Bu vesileyle tüm meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ALİ FİLİZKAN - ADEM ÇAKIR

Devlet Bahçeli: Baraj korkumuz yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN