• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘İbadet edeni kurşunlamak insanlığa sığmaz’

‘İbadet edeni kurşunlamak insanlığa sığmaz’

25.11.2017, 19:59

Başbakan Binali Yıldırım, Mısır'da yaşanan terör saldırısını kınayarak, "Cuma namazında ibadet edilirken insanların üzerine bombaları, kurşunları yağdırmak ne insanlığa ne de İslamiyete sığar" dedi. İstanbul Şişli'deki Grand Cevahir Otel'de, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden:
Mezun Buluşması" programına katılan Yıldırım, konuşmasında büyük bir katliamı yaşayan Mısır halkına başsağlığı diledi, Türk milletinin dualarının kardeşleriyle birlikte olduğunu söyledi.

26. ÜLKE MÜLTECİLERİN

Dünyada 160 ülkeye yayılmış 150 bin civarında Türkiye mezunu olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bölgesel ve uluslararası gelişmeler açısından son derece hassas bir dönem geçiriyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesi diğer ülkelerdeki olaylardan kendini ayrı tutamaz. Çünkü sonuçları eninde sonunda gelip sizi bulur. Suriye'de ve Irak'taki gelişmeler bunun en somut örnekleri. Bugün dünyada mülteci konumunda bulunanların sayısı 55 milyonu geçti. Bu demek ki dünyanın 26'ncı büyük ülkesi mülteciler ülkesi. O yüzden dünyayı yönetenler çok daha fazla sorumluluk almak zorunda" dedi.

İBADİ'YLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Yıldırım, dün Irak Başbakanı Haydar El Ebadi'yle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede başta DEAŞ ve PKK ile olmak üzere terörle mücadelede Irak ile yakın işbirliğine verilen önem vurgulandı.

YILDIRIM İNGİLTERE'YE GİDİYOR

Başbakan Binali Yıldırım İngiltere'ye gidiyor. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre 26-27 Kasım'da yapılacak ziyarette Yıldırım, İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşecek. Görüşmede ikili siyasi konuların yanı sıra ekonomi, güvenlik, savunma gibi öncelikli alanlarda ikili işbirliğinin geliştirilmesi, Suriye ve Irak'taki durum başta olmak üzere bölgesel gelişmeler, Kıbrıs, AB'yle ilişkiler ve terörle ortak mücadele konularının ele alınacağı kaydedildi.

‘İbadet edeni kurşunlamak insanlığa sığmaz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN