• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Amacımız terörü yok etmek’

‘Amacımız terörü yok etmek’

19.01.2018, 12:32 Güncelleme Tarihi: 19.01.2018,21:13

Yıldırım, “’nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) 80 adet 4x4 arazi aracı ve 11 mobil dekontaminasyon aracının teslim töreninde konuştu. AFAD'ın genç ve geç kalmış bir kuruluş olduğunu söyleyen Yıldırım, "AFAD bugün gücüne yeni bir güç kattı.
Fırat Kalkanı operasyonunda 2 bin kilometrekarelik alan temizlendi.
Oraya 80 bin kişi gitti yerleşti. Her türlü terör tehdidinden emin bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar. AFAD, Türk Kızılayı, TİKA gibi kuruluşlar da ulaşılmayan coğrafyalara gitti, kimsenin yardım elini uzatmadığı yerlere yardımlar götürüldü" dedi.

'EN DOĞAL HAKKIMIZ'

Türkiye'nin zor bir coğrafyada olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Sadece afet konusunda değil, terör bakımından da büyük zorluklar yaşıyoruz. Son iki senede elhamdülillah, teröre karşı savunma değil taarruz esaslı yaklaşımlarımızdan dolayı ülkenin her köşesinde devlet otoritesi tam anlamıyla sağlanmış durumda. Ama bu yetmez.
Sınır ötesi saldırılara gerekli karşılığı verdik. Bölgeye ulaşan tehditlere karşı gerekli operasyonlar yapıldı. Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak.
Bu bizim en doğal hakkımızdır.
Uluslararası hukuktan da kendi hukukumuzdan da doğan bir hakkımızdır. Bizim amacımız, bölgede terör varlığını sona erdirmek, zaten yıllardan beri çok acı çeken bölge halkının yeni acılara tekrar maruz kalmasının önüne geçmek. İdlib'de, rejim güneyden girdi. Bir sürü insan kuzeye doğru hareket ediyor.
Afrin de aynı şekilde, aynı korkuyla sınırlarımıza doğru yönelme var. Tabii ki bunların tedbirlerini alacağız. Bu konuda da hiçbir tereddüt yok, kimsenin de bize nasihatte bulunmasına gerek yok. Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yok" açıklamasını yaptı. Başbakan Yıldırım, 99 aracın güzel hizmetlere vesile olmasını dileyerek, bunlara hiç ihtiyaç olmamasını ümit ettiklerini söyledi.

SURİYELİ ÇOCUKLAR YAPTI

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu tarafından Başbakan Yıldırım'a, AFAD konteyner kentlerde eğitim gören Suriyeli çocukların yaptığı Zeugma Antik Kent'te bulunan "Çingene Kız" ismindeki mozaiğin replikası hediye edildi

‘Amacımız terörü yok etmek’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN