• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Bayrağımıza canımızı veririz’

‘Bayrağımıza canımızı veririz’

07.03.2018, 23:00

KKTC'nin yeni Başbakanı Tufan Erhürman Ankara'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Erhürman Başbakan Binali Yıldırım tarafından resmi törenle karşılandı. İkili daha sonra başbaşa görüşme gerçekleştirirken, daha sonra da çalışma yemeğine geçildi. Yemek sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Yıldırım, "Önemli konulardan biri Kıbrıs meselesinin çözümüdür. Adada eğer kalıcı sürdürülebilir bir çözümün mümkün olması isteniyorsa Rum tarafının buna zihinsel olarak hazır olması lazım. Paylaşmaya lafla değil, zihinsel olarak da hazır olduğunu göstermesi ve Kuzey Kıbrıs tarafını ikna etmesi lazım" dedi.

ONURUMUZ, GURURUMUZ

Yunanistan'da aşırı sağcıların gösterilerinde Türk Bayrağı'nın yakılmasına da tepki gösteren Yıldırım, "Bayrak ülkelerin onurudur, gururudur, bayrağa yapılan bir hakaret, o ülkeye yapılmış sayılır. O bayrağın uğruna canlarımızı veriyoruz. Bu densizlikleri yapanları muhatap bile almıyoruz. Bu ve buna benzer provokasyonlar bizim Ege'de dostluk düşüncemize katkı sağlamaz" diye konuştu. Bu arada, olaya tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı'ndan da, "Faillerin bir an önce yakalanmalarını ve en kısa zamanda yargı önüne çıkartılmalarını bekliyoruz" açıklaması yapıldı.

‘Bayrağımıza canımızı veririz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN