• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

için çalışacağız’

‘İzmir için çalışacağız’

08.03.2018, 23:19

İzmir'in Ankara'da onay bekleyen projelerinin yer aldığı dosyayı daha önce CHP, MHP ve İYİ Parti İzmir İl başkanlarına veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun son adresi, AK Parti İzmir İl Başkanlığı oldu. AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül'ü makamında ziyaret eden Kocaoğlu, dosyayı teslim etti. Ziyarette ilginç diyaloglar yaşanırken, AK Parti de Başkan Kocaoğlu'na benzer bir dosya sundu.

'BENDEN YAŞLISI YOK'

AK Partili belediyelerde yaşanan sorunların yer aldığı dosyayı alan Kocaoğlu, sorunların takipçisi olacağını belirtti. Şengül ise, "İzmir'in menfaatine olan projelerde birlikte çalışacağız. Çatışmadan uzak samimi bir şekilde İzmir adına ne yapacaksak beraber yapacağız. 2007'deki Aydın Şengül biraz daha tecrübe kazandı, yaşlandı" sözleri üzerine Kocaoğlu araya girerek, "Yaşlandı demeyelim. Tecrübe kazandı diyelim. Yaşlı olan benim. İzmir'de benden başka yaşlı siyasetçi kalmadı" dedi.

Aydın Şengül'ün "Maşallahınız var, emekliliği düşünmediğine göre" ifadesi üzerine ise Kocaoğlu, "Ben düşünüyorum, hanım izin vermiyor" sözleri ile karşılık verdi. Görüşmede Şengül İZBAN'da yeni uygulanmaya başlanan artı para sisteminde yaşanan sorunları da aktarırken, Kocaoğlu da hukuki engeller karşısında başka bir yol olmadığını belirtti.

'EŞİMİN TEKRAR ADAY OLMASINI İSTERİM'

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoluğlu ile eşi Türkegül Kocaoğlu, kadın gazetecilerle bir araya geldi. Kocaoğlu adaylık ile ilgili bir soruya, "Parti içinde rakibim çok, onlar bu işi karıştırıyor" yanıtını verdi. Türkegül Kocaoğlu ise eşinin yerel seçimlerde yeniden aday olmasını istedi. Türkegül Kocaoğlu, "Ben kendisine 'artık yeter' diyordum. Ama çok sıkı, tempolu bir işe alıştı. Bırakırsa çok boşlukta hissedecek kendisini. Böyle bir kaygım var" dedi.

‘İzmir için çalışacağız’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN