• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Cumhuriyet, laiklik diyerek oy devşirip 5 yıl yatıyorlar

‘Cumhuriyet, laiklik diyerek oy devşirip 5 yıl yatıyorlar

10.03.2018, 23:29

AK Parti'de devam eden ilçe kongrelerinde Kınık, Bergama, Beydağ, Kiraz ve Karabağlar'da mevcut başkanlarla seçime gidildi.
Kongrelerin ardından Nisan sonu veya Mayıs başında yerel seçim çalışmalarını başlatacaklarını açıklayan İl Başkanı Aydın Şengül, CHP'li belediyeleri "Seçim yaklaştığında 'Cumhuriyet elden gidiyor' gibi söylemlerle İzmir'in hassasiyetlerini okşayarak oy devşiriyorlar" sözleri ile eleştirdi.

İYİ NİYETİ SUİSTİMAL

CHP'nin uzun süredir yerel yönetimlerde iktidarda olduğunu da belirten Şengül, siyasi rakiplerini İzmirlinin iyi niyetini suiistimal etmekle suçlayadı. AK Partili Şengül, "Seçim yaklaştığında yerelde CHP'li belediyeler hemen 'Cumhuriyet, laiklik, yaşam tarzı' üzerinden söylemler, sloganlar üretiyor.
'Aman ha dikkat edin, Cumhuriyet elden gidiyor' gibi yıllardır aynı söylemlerle İzmir'in hassasiyetlerini okşayarak oy devşiriyorlar.
Sonra da 5 yıl yatıyorlar.
Seçimlere 5-6 ay kala çıkıp aynı söylemlerle tekrar devam ediyorlar ama artık İzmir gerçekleri görmeye başladı.
Bunu biz İzmirli'ye samimi şekilde anlatabilirsek çok şeyin değişeceğine inanıyorum.
AK Parti'nin toplumun tüm kesimlerinden oy alabileceğine inanıyorum. AK Parti zaten toplumun kendisi, belli bir kitleye hitap etmiyor. İzmir'de bu algıyı kırmak için elimizden geleni yapacağız" açıklamasını yaptı. Kongreler, bugün Karabağlar, pazar günü ise Menderes ve Torbalı ile devam edecek. Önümüzdeki hafta ise Bayraklı, Buca, Narlıdere, Balçova, Selçuk, Kemalpaşa'da sandık kurulacak.

NİDA ALADAĞ

‘Cumhuriyet, laiklik diyerek oy devşirip 5 yıl yatıyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN