• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Soykırımı lanetliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Soykırımı lanetliyorum

14.05.2018, 12:27 Güncelleme Tarihi: 15.05.2018,00:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk öğrencilere hitabında "İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail, bir terör devletidir." diye konuştu.

YENİKAPI'DA BULUŞACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Bu insanlık dramını, soykırımı hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika ister İsrail, lanetliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistinli kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik. Cuma günü öğleden sonra, Yeni Kapı meydanında ardından Diyarbakır'da zulme karşı dev buluşmamızı gerçekleştireceğiz" dedi.

Kudüs'ün kaybedilmesine asla izin verilmeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle, teröristleri öldürdüğümüz zaman bizi hesaba çekenler, şu anda kendi topraklarını işgal edenlere karşı en ufak bir ses çıkarmıyorlar. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenleyeceğiz. Sağduyu sahibi Hristiyan, Musevi ve diğer inanç sahiplerinden herkesi bu haksızlığa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz."

AMERİKA KAOSA HİZMET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra temasları kapsamında düşünce kuruluşu Chatham House'da katılımcılara hitap etti. Konuşmasında ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararını sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Son adımıyla ABD, çözümün değil sorunun bir parçası olmayı tercih ettiğini ve Ortadoğu barış sürecindeki arabuluculuk rolünü yitirdiğini gösterdi" dedi. Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

"Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 5 daimi üyeyle dünyayı yönetmesini asla kabul etmiyoruz, 196 üyesi de dönerli bir şekilde BM konseyinde görev almalıdır diyoruz. Dünyanın çivisi çıktıysa o çiviyi yerine sokacak olan sert çekiç darbesi değil, işleri düzeltecek olan umuttur, paylaşımdır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Soykırımı lanetliyorum haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN