• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İnce’ye cevabı

İnce’ye yerli otomobil cevabı

27.05.2018, 15:28 Güncelleme Tarihi: 28.05.2018, 00:10

, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Isparta'da düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu. 'nin projesiyle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Yıldırım, "Yerli otomobil yapmak ilkelliktir diyorlar ilkel olan sizsiniz... İşleri güçleri yıkmak?... Siz bugüne kadar bu memleket için hangi hayırlı işe evet dediniz" dedi

Başbakan Binali Yıldırım, dün İzmir ve ilçelerinde miting yapan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yerli otomobille ilgili sözlerine Isparta'dan tepki gösterdi. Yıldırım, "Yerli otomobil yapmak ilkelliktir diyorlar. Asıl ilkel olan sizsiniz... İşleri güçleri yıkmak? Siz zaten bugüne kadar bu memleket için hayırlı olan hiçbir işe evet demediniz" dedi.

BAŞARAMAYACAKLAR

Yerli ve milli değerleri geliştirmenin AK Parti'nin işi olduğunu söyleyen diğer partilerin seçim beyannameleriyle ilgili de şöyle konuştu:

"AK Parti seçim beyannamesiyle bir kez daha milletin partisi olduğunu ortaya koydu. Diğer partiler savaştan kaçarak sığınanları ülkelerine geri göndermek istiyorlar. Bizim geleneğimizde dardakilere kucak açmak vardır. Merhamet etmek vardır. Terör örgütünün kol gezdiği çatışma bölgelerine kadınları, çocukları yollayacaklarmış. Türkiye dünyaya insanlık dersi veriyor. Kanal İstanbul'u iptal edeceklermiş. Siz bugüne kadar bu memleket için hangi hayırlı işi yaptınız. Bir de çıkmışlar yerli otomobil yapmak ilkellik diyorlar. İlkel olan sizsiniz. Yerli ve milli değerleri geliştirmek AK Parti'nin işidir. İşleri güçleri yayılmak ya da bol keseden atmak. Bırakın konuşsunlar, laf üstüne laf koymaktan başka marifetleri yok. Bunlara kalsa 16 yıllık Türkiye'de yapılan dev eserler, tüneller, yollar, hastaneler balyozla yok edecekler. Bunların derdi, AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan. Onlar olmasın da kim olursa olsun. Hadi oradan. 12 seçimde başaramadılar, 13'üncü seçimde de başaramayacaklar."

MEMLEKET İÇİN NE YAPTINIZ!

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye hitaben, "Siz bugüne kadar bu memleket için hangi hayırlı işi yaptınız" sözlerini sarf etti.

İnce’ye yerli otomobil cevabı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN