• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Akşener’in İP’iyle kuyuya inilmedi

Akşener’in İP’iyle kuyuya inilmedi

29.05.2018, 23:58 Güncelleme Tarihi: 30.05.2018, 00:01

destekçileri ve dış basının parlatmasıyla İP’yi kuran ’in havası erken söndü. Meydanlarda karşılık bulamayan Akşener’in kadrolarında da deprem yaşanıyor. yaklaştıkça başta kurucular olmak üzere partililer birer birer İP’den istifa ediyor

ERHAN GÜLENÇ

Israrla yıldızı parlatılarak parti kurdurulan ve kendi Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın bile "FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'in balonu çabuk söndü.
Dış basının "Demir Leydi", "Erdoğan'a rakip olabilecek tek lider" sözleriyle övdüğü Akşener, mitinglerde topladığı kişi sayısıyla hüsran yaşıyor.
Gittiği her ilde boş meydanlara konuşmak zorunda kalan, Pazar günü Aydın'da düzenlediği mitingde de aynı manzarayla karşı karşıya kalan Akşener'in partisinde çözülme başladı.
En son partinin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ruhat Mengi ile Malatya İl Başkanı Ömer Sezai Altaş'ın istifa etmesi partide büyük şok etkisi yarattı. Mengi, İP'nin göründüğü gibi olmadığını belirtirken, "Gizli planlar yapılmamalı" diye konuştu. Bu son istifalarla birlikte İP'den bugüne kadar toplam 3 il başkanı, 14 ilçe başkanı, 5 milletvekili adayı, 8 kurucu üye ve 600'den fazla parti üyesinin istifa ettiği bildirildi.

İSTİFA FURYASI

İP'de kuruluş döneminden hemen sonra başlayan istifalar, milletvekili aday listesinin açıklanmasıyla hız kazandı. Kurucular Kurulu Üyesi Cevher Cevheri, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem, Kocaeli İl Başkanı Haluk Ulusoy gibi partiden daha önce istifa eden isimlere Uşak'ta milletvekili aday sıralamasına tepki gösteren 14 il yönetim kurulu üyesi eklendi.
İP Uşak Kurucu İl Başkanı ve 24 Haziran seçimlerinde Uşak milletvekili adayı gösterilen Av. Ali Kurt da hem adaylıktan çekildi, hem de partiden istifa etti. Meral Akşener hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulunan İP Bağcılar İlçe Başkanı Yardımcısı Hasan Sümer de partisinden istifa etti. Bingöl'de de 2. sıra milletvekili adayı Abdurrahim Ariç, adaylıktan istifa etti.

İKİ ŞOK DAHA

Önceki gün de iki istifa haberi ile sarsılan İP'de Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Ruhat Mengi, "İP göründüğü gibi değil" diyerek partiden ayrıldı. İP Malatya İl Başkanı Ömer Sezai Altaş ise istifasını 'Gördüğün lüzum üzerine' diye açıklarken, istifanın arkasında aday listesinin yer aldığı iddia edildi.
Ayrılmalara yönelik en büyük sebep ise yürütülen siyaset ve iç çatışmalar olarak gösteriliyor.

'İP GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL'

İP Kurucular Kurulu ve GİK üyeliğinden istifa eden Ruhat Mengi, İP'nin göründüğü gibi olmadığını söyledi. Partide MHP kökenlilerin tercih edildiğini de yazan Mengi, 1-2 kişi hariç herkesin MHP'den geldiğini belirterek MHP'li olmayanların sadece vitrinden ibaret olduğunu iddia etti. Mengi, şunları kaydetti: "Oy gelecekse gelir zaten, gizli planlara gerek yok. Bir ülke ancak dürüst, şeffaf yönetimle kurtulur! Oy verirken dikkat! Yanılmak çok kolay ve karşınızdaki siyasetçilerin çoğu 'uzman', unutmayın! Saf ve dürüst aday seçin!

KORAY AYDIN: AKŞENER'İ FETÖ DESTEKLİYOR

Meral Akşener, FETÖ'yle bağlantısı olduğu yönündeki iddialarla gündemden düşmüyor.
Şu an İP'de Genel Başkan Yardımcılığını yapan Koray Aydın da Akşener'in FETÖ tarafından desteklendiğini iddia etmişti.
15 Temmuz öncesinde sarf ettiği "15'inden sonra işler değişecek" sözü tartışma yaratan Akşener'in darbenin başarılı olması halinde Başbakan yapılacağı da öne sürülen iddialar arasında yer almıştı.

Akşener’in İP’iyle kuyuya inilmedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN