• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Pensilvanya'dan, Kandil'den işaret almaz!

Başbakan Binali Yıldırım: Cumhur İttifakı Pensilvanya'dan, Kandil'den işaret almaz!

31.05.2018, 14:45 Güncelleme Tarihi: 31.05.2018,15:36

ve Genel Başkanvekili , partisinin Atatürk Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuştu . Yıldırım, 'nin adayı 'nin 'ın AK Parti'nin kuruluş aşamasında Pensilvanya'ya gittiğine ilişkin iddialarına yanıt verdi. Yıldırım, " Pensilvanya'dan, Kandil'den işaret almaz, işareti sadece milletten alır." dedi

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"ONLAR GERİYİ İŞARET EDİYOR, BİZ İLERİ DİYORUZ"

Adaylar meydanlarda, vatandaşla bir araya geliyorlar. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi, cumhurbaşkanımız dışındaki bütün adaylar ne diyor, biz parlamenter sisteme geri döneceğiz. Yani 16 Nisan'da yaptığı halk oylaması belli ki bunların içine sinmemiş. Yenilmeyi bir türlü kabul etmemişler. Şimdi diyorlar ki millet o kararından vazgeçsin, darbeler dönemine, vesayetler dönemine geri dönelim. Biz ne diyoruz, durmak yok farkımız bu. Onlar geriyi işaret ediyor, biz ileri diyoruz, daima ileri.

"ERDEM, CESARETLE TÜRKİYE ŞAHLANIYOR"

Vaatte ölçü, izan yok. İyi güzel de kardeşim sen CHP'nin seçim beyannamesini okumadın mı? Orada diyor ki cumhurbaşkanı sembolik olacak, yetkileri olmayacak. Hangi yetkiyle bunları yapacaksın? Millet yemez bunu. Seçim kararından sonra cumhurbaşkanımız seçim beyannamemizi milletimizle paylaştı. 5 yıl boyunca nasıl bir Türkiye hedeflediğimizi açık seçik ortaya koyduk. Sloganımız, "Erdem, cesaretle Türkiye şahlanıyor.

"BÜROKRASİ DAHA DA AZALACAK"

146 büyük projeyi yine milletimizle paylaştık. Cumhurbaşkanımız bir koldan, biz ayrı koldan Türkiye'yi karış karış geziyoruz. Bu sistemde biliyorsunuz sadeleştirme yapıyoruz, iki başlılığı ortadan kaldırıyoruz. Başbakanlığı kaldırıyoruz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiriyoruz. İşler daha da hızlanacak. Bürokrasi daha da azalacak

Cumhuriyetin 100. yılı için de yeni projelerimiz var. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Peki, bunlar neden bahsediyor? Adaylar Kanal İstanbuk projesini iptal edeceklermiş. Savaştan, ölümden kaçıp bize sığınmış Suriyeli kardeşlerimizi geri gönderecekmiş. İnsanlık öldü mü insanlık. Biz asil bir milletiz.

"CUMHUR İTTİFAKI İŞARETİ SADECE MİLLETTEN ALIR"

Bunların bir derdi var, Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek. Güçleri yeter mi? Sizin de inanmadığınızı anladılar nihayet, ayarları bozuldu. Adına Millet İttifakı deyip Cumhur İttifakı'na iftira üstüne iftira atıyorlar. Cumhur İttifakı'nın özeti 15 Temmuz'a karşı meydanlara inen Giresunludur. Ezanları dindirtmeyen, milletin adamına sahip çıkan ittifakın adı Cumhur İttifakı'dır. İşareti, Kandil'den, Pensilvanya'dan almaz, işareti sadece milletten alır. 24 Haziran'da bunlara hak ettiği cevabı verecek miyiz? Güçlü Türkiye için durmak yok.

Yerli araba projesini iptal edeceklermiş; işleri güçleri yıkmak, bozmak, yapılan projeleri durdurmak.

"TÜRKİYE'YE AYAR VERMEK İSTEYENLERİN AYARINI BOZACAĞIZ"

16 yılda Giresun'a birçok hizmet yaptık. Tam 18 milyar yatırım yaptık. Üniversite kurduk mu Giresun'a? 1700 derslik, 13 yeni hastane, 28 sağlık tesisini yaparak Giresunluların hizmetine sunduk. 300 yataklı merkez devlet hastanesinin de aralarında bulunduğu 5 yeni sağlık tesisinin inşasına başladık. 20 bin seyircili Giresun stadını da yapıyoruz, Giresunspor'a hayırlı uğurlu olsun. Stat bittikten sonra mevcut stadı da millet bahçesi yapacağız.

2002'de ne kadar bölünmüş yol vardı? Şehir geçişleri vardı sadece. Şimdi 88 kilometre ilave yaptık ve 116 kilometreye ulaştırdık. 10 tane yol çalışmamız devam ediyor. En önemlisi Karadeniz-Akdeniz yolu. Bunun da çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ekonomik hamlelerle, Türkiye'ye ayar vermek isteyenlerin ayarını bozacağız.

Başbakan Binali Yıldırım: Cumhur İttifakı Pensilvanya'dan, Kandil'den işaret almaz! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN