• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de başarılı olacak’

‘Cumhur İttifakı İzmir’de başarılı olacak’

09.06.2018, 23:24

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar, adaylık sürecinde merak edilenleri Yeni Asır'a anlattı. Kırkpınar, "İzmir'in sorunlarını iyi tanıyan ve kenti iyi bilen birisi olarak İzmir'e faydalı olabileceğimi düşündüğüm için aday oldum. AK Parti denince akla ilk gelen şey icraatlar. Yolundan hastanesine, sanayiden sağlığa kadar tüm sektörlerde ülkemiz çağ atladı. 24 Haziran'da da Cumhur İttifakı'nın İzmir'de başarılı olacağına inanıyor, İzmirli hemşehrilerimizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum" dedi.

HİZMET SEVDALISI

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?

Ülkeme, milletime ve memleketime hizmet etmek istiyordum. Dolayısıyla iyi insanların, güzel insanların, memleketine, milletine hizmet etme sevdasında olan insanların, siyaset arenasında yer alması gerekiyor. Ben siyasete AK Parti ile başladım ve AK Parti ile de devam ediyorum.
Elbette siyasete girme amacımız ülkemiz ve halkımız içindi.

NEDEN AK PARTİ'Yİ TERCİH ETTİNİZ?

Benim görüşlerimi, dünyaya, olaylara bakış açımı en rahat sergileyebildiğim parti olduğu için AK Parti'de siyaset yapıyorum.
Halk arasında 'Aman siyasete bulaşma' diye bir tabir vardır. Siyaset zemininin kirli olduğu düşünülür. Halbuki bir yeri temiz tutmak istiyorsanız, orada temiz insanların bulunması gerekir. Biz de bu şekilde düşünerek memleketine hizmet etmek isteyen o iyiler kervanına katılmak istedik ve AK Parti'de siyasete girdik. İnşallah 24 Haziran'dan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

SİYASETTE SİZİ HANGİ ALANDA AKTİF OLARAK GÖRECEĞİZ?

16 yıldan beri bu davanın bir neferi olarak her yerde hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştık. Bize büyüklerimiz neyi uygun görürse biz o alanda hizmet etmeye devam ederiz. İzmir'de o kadar çok değişmesi gereken şey var ki... Statlar, trafik, alt yapı sorunu... İzmir'in sadece merkezinde değil çevresinde de problemleri var. Turizm sorunu var. Biz tüm problemleri önem sırasına göre madde madde yazdığımızda 30'u bulabilir.
Bunların yerine getirilmesi için gece gündüz çalışacağız. Önü açılması gereken illerin başında İzmir geliyor.

'PROJELERİN TAKİPÇİSİYİZ'

Seçilmeniz halinde İzmir ile ilgili projeleriniz neler?

Biz İzmir için çok büyük düşünüyoruz. İzmir'in sorunlarını iyi tanıyan ve kentin sorunlarını iyi bilen birisi olarak İzmir'e faydalı olabileceğimi düşündüğüm için aday oldum. AK Parti denince akla ilk gelen şey icraatlar. Yolundan hastanesine, sanayiden sağlığa kadar tüm sektörlerde ülkemiz çağ atladı. Bunu rakiplerimiz de ifade ediyor. İzmir- İstanbul otoyolu projesi, İzmir-Ankara hızlı tren projesi, bölge hastanesi kentimiz için son derece değerli. İzmir için 35 projenin yarısı bitti, yarısı ise devam ediyor. Projelerimizin takipçisiyiz. Hizmet etmediğimiz hiçbir sektör kalmadı. Özellikle Küçük Menderes ve Bakırçay bölgelerinde tarım ve hayvancılık ile ilgili verimin artması ve yeni pazarların bulunması noktasında yapacağımız işler var. Bölgedeki hayata katkıda bulunmak için yeni fakülteler kazandırmak istiyoruz. Kınık ve Bergama bölgesinde turizmi canlandırmak içinde çalışmalarımız olacak.

İzmir seçmenine mesajınız nedir?

24 Haziran'da da Cumhur İttifakı'nın İzmir'de başarılı olacağına inanıyor, İzmirli hemşerilerimizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum.

Nida ALADAĞ

‘Cumhur İttifakı İzmir’de başarılı olacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN