• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Muhalefeti ‘kek’liyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefeti ‘kek’liyorlar

13.06.2018, 18:05 Güncelleme Tarihi: 14.06.2018,00:25

, Trabzon mitinginde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘Millet Kıraathanesi ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, “Kıraathane deyince bunlar kumarhane anlıyor. Ben kek diyorum onlar keklik anlıyor daha ne diyeyim. Bunları kekliyorlar” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Trabzon ve Rize'de vatandaşlara seslendi. 24 Haziran seçimleri ile ilgili önemli açıklamalar yapan Erdoğan, şöyle devam etti: Biz Trabzon'un karşısına Cumhur İttifakı ile geliyoruz.
Peki onlar kiminle geliyor? Milletvekili transferinden seçmen dağıtımına kadar yapmadık rezillik bırakmadılar. 15 milletvekilini bir yere gönderdiler. Bunlar siyaseti rezil ettiler. Bunlar milletin oyunu, milli iradeyi siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler.
Peki Trabzon, 24 Haziran'da bunlara iyi bir cevap verecek mi? Hep birlikte Cumhur İttifakını destekliyor muyuz? Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Bazıları alavere dalavere yapıyor, kimse oyuna gelmesin.

'KEK'İ KEKLİK ANLIYORLAR

Bu ana muhalefet benim kıraathane ifademi hala anlamadı. Ne diyor biliyor musunuz, kıraathane deyince bunlar kumarhane anlıyor. Kıraat, okumaktır Bay Kemal. Kıraathane, okuma evi, okuma yeri demek. Milletin okuma evi, okuma yeri. Bundan sonra gençlerimizi medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. O kötü alışkanlıklardan kurtaralım istiyoruz.
Burada internet var, çay var, simit var, kek var. Ya ben kek diyorum onlar keklik anlıyor.
Çocuklarımız elden gidiyor ya. Onları kurtarmak için illere ilçelere göre, 100, 200, 400, 800 metrekare bu tür millet kıraathaneleri yapacağız.
Birileri meydan meydan gezip turist sayısını arttıracağız diyor. Ama aynı kişiler havalimanlarının inşasına karşı çıkıyor mu? Bay Muharrem de diğerleri de öyle. Peki aynı kişiler yeni yollar, köprüler, tüneller yapılmasına karşı çıkıyor mu? Aynı kişiler inşaat sektörünün gelişmesine, yani oteller, tesisler yapılmasına da karşı çıkıyor mu? Ya bu nasıl iş? Ülkeye gelen turistleri dağlardan, bayırlardan atla, eşekle mi taşıyacaksınız? Ülkeye gelen turistleri sokakta mı yatıracaksınız? Bunlar öyle şaşkın ki birinin söylediğini öteki yalanlıyor.
Bunlar yıkmayı iş yapmak sanıyorlar.

BUNU NEREYE KOYACAKSIN?

Adaylığı açıklandı, Beyefendi Edirne'deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi ziyaret etti. Trabzon'dan bunlara oy çıkar mı? Yahu bunlar öyle ki 7 Haziran'dan sonra benim Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor ve orada 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Suç şu anda aday olan kişinin davetiydi. Onlar davet ettiler ve 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. 15 yaşında Yasin Börü'yü bunlar öldürdü. Ne oldu şimdi? Söylediği laf şu, 'Cumhurbaşkanı adayı ya bırak'. Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım.
Bana göre bu yanlış bir gelişme. İnşallah bunun da düzeltilmesi lazım. Neymiş, mahkum değil, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli. Bizim terör örgütleriyle yan yana, omuza omuza olanlara verecek oyumuz yok. Ama bu CHP Ankara'dan İstanbul'a Kandil'in destekledikleriyle beraber yürümedi mi? Yürüdü. Siz Osmanlı torunusunuz.
Bunlara sandıkta bir Osmanlı tokadı atmamız lazım.

138 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU

Rize 'nin İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Ovit Tüneli'nin inşaatı 6 yılda tamamlandı. Başbakanlık Osmanlı arşivi kayıtlarına göre, 1880 yılı Osmanlı Devleti'nin kalkınma çalışmalarında yer alan tünel projesi ile 138 yıllık hayal gerçekleşti. Tünel, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle ulaşıma açıldı.
Tünelle Rize- Erzurum arasındaki ulaşım 4,4 kilometre kısalırken, bölgede 12 ay boyuna kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

GENÇLERE YAZLIK İŞ MÜJDESİ

Gençlere iş müjdesi de veren Erdoğan, "Her yıl 100 bin gencimize, eğitimlerini sürdürdükleri şehirde, yaz tatilinde, 3 aylık dönemde, asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz. Her yıl tam 100 bin öğrencimiz bu şekilde eğitim öğretimini sürdürdüğü şehre katkıda bulunacak" dedi.

ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de, partisince valilik önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Rize'ye sağlık alanında yapılan yatırımlara ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kente şehir hastanesi kazandıracaklarını ve inşasının yakında başlayacağı müjdesini verdi. Erdoğan, "Rize şehir hastanesi deniz doldurularak kazanılacak. 300 dönüme yakın bir alanda 263 bin metrekare kapalı alana sahip bir şehir hastanesinin yapılmasıyla ilgili çalışma başladı" diye konuştu. Hastanenin 554 normal yatak, 140 yoğun bakım yatağı, 100 palyatif bakım yatağı ve 6 mahkum yatağı olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli olacağını bildiren Erdoğan, burada 215 poliklinik muayene odası, 31 ameliyathane, 70 acil müşahede yatağı ve Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesinin yer alacağını ifade etti.

HASAN AY / ÖZGÜR ÖZDEMİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefeti ‘kek’liyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN