• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İnce’yi yalanladı

İnce’yi yalanladı

13.06.2018, 00:32

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim meydanlarında dile getirdiği "FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in ABD'den iade başvurusunun usulüne uygun yapılmadığı" iddiasına yalanlama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

FETÖ İADE EDİLMELİ

Kılıçdaroğlu bir televizyon programında CHP heyetinin iade başvurusuna ilişkin Adalet Bakanlığı'nda yaptığı incelemeleri hatırlatarak "Bana gelen 3 sayfalık bir rapor var, aynı rapor Sayın İnce'ye de verildi. Orada bazı usul eksiklikleri var ama bunlar çok hayati eksiklikler değil. Bu dosyalara göre Amerika'nın Gülen'i bize iade etmesi lazım" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları partisinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim meydanlarında ısrarla sürdürdüğü yalanını ortaya çıkardı.

ADAYLARA SEÇİM VURGUNU

24 Haziran seçiminde milletvekili aday listesine giren adaylarla ilgili en karlı ticareti yapan parti CHP oldu. Parti yönetimi 600 vekilin parlamentoya gireceği seçim için ilk adaylık ücretine yüzde 110 zam yaparak 11 bin TL yaptı. Bununla yetinmeyen partinin İstanbul İl Başkanlığı, 3 seçim bölgesinde ilk 15'e giren adaylardan 50 bin, 15. sıradan sonra listeye yazılanlardan ise 10 bin TL talep etti. İlçe başkanlıklarına da 10 bin lira bağış istendi. Adaylara ayrıca, vekil olduğu taktirde 19 bin TL'lik ilk iki maaşını da partiye bağışlaması için imza attırıldı. Bu çarka tepki gösteren bir aday, "Sosyal demokrat bir partinin bu kadar para istemesi, emekliye, işçiye aday olma demektir" dedi.

ERHAN ÖZTÜRK

İnce’yi yalanladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN