• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İş bilenin kılıç kuşananın

İş bilenin kılıç kuşananın

18.06.2018, 15:35 Güncelleme Tarihi: 18.06.2018,20:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim maratonuna dün de Samsun ve Ordu ile devam etti. 24 Haziran seçimlerine ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, şöyle konuştu: Samsun'a son 16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 4579 yeni derslik açtık. Şehrimizde ikinci devlet üniversitesini faaliyete geçiriyoruz. Şehrimizi spor salonları, yüzme havuzları, kayak eğitim merkezi ile donattık. Samsun stadını 102 bin karelik o alanı millet bahçesine döndürüyoruz. Şimdi Samsun'a şehir hastanesi yapacağız. Biz yaparız, onlar konuşur. Ama muhalefet bunlardan rahatsız.
Bir de benim için utanmadan yorgun diyor, Bay Muharrem ben antremanlıyım. 16 yıl futbol, 40 yıl siyaset tecrübem var.

EDİRNE'DE NE İŞİN VAR?

Bay Muharrem sen asıl Edirne'de ne işin var onu söyle. Bu adam benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken, 53 kardeşimizin ölümüne neden olan kişi değil mi? Bu 15 yaşındaki Yasin Börü'nün ölümüne sebep olan kişi değil mi? Sen daha başlamadan bittin. Çünkü senin yalandan başka sermayen yok. Neymiş OHAL'i kaldıracakmış, biz iktidara gelince OHAL'i kaldırdık. Terörle mücadele çerçevesinde süresi bitince biz OHAL'i zaten kaldıracağız. OHAL'in sanayiye, eğitime bir zararı var mı? Neden rahatsız oluyorsun? Çıkıp diyor ki çiftçiye destek verilmiyor. Sabah kalkarlar yalan, akşam kalkarlar yalan. Benim dışımdaki adaylardan terörle mücadeleyle ilgili birşey duydunuz mu?

BÖYLE DERTLERİ YOK

Şu an biz öyle bir mücadele veriyoruz ki CHP'ye de HDP'ye de sesleniyorum. Biz şu anda milletimizin beka mücadelesi için çalışıyoruz. Biz diyoruz ki er veya geç bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Biz icazeti milletimizden aldık. Gelin, lütfen dikkatli olalım. Ülkemizin sendelemesini bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Başkalarının böyle bir derdi yok ama biz şu anda milletin beka davasında mücadele sürdürüyoruz.
O yüzden dönem rehavete kapılma değil irademize sahip çıkma dönemidir. Münbiç'te şu anda devriye gezme olayı başladı. 'Münbiç'ten terör örgütleri çıkacak' dedik. Başladı mı çıkmaya? Şu anda devriye gezme olayı başladı. Niye? İş bilenin kılıç kuşananın. Böyle gidiyor bu iş.

BİR DE ŞAİR YÖNÜ VARMIŞ

lletin kısa sürede Bay Muharrem'in kodlarını çözdüğünü söyleyen İnce, "Zamanında genel Başkanı ile birlikte Anayasa Mahkemesi'ne giderek MHP ile birlikte yaptığımız kanunun iptalini istediler. ABD'den telefon gelmeden, Edirne'den icazet almadan tek kelime edemedi. Belki yüzü kızarır diye eski kirli defterlerini açmaya devam edeceğiz. Bir de bunun şair yönü varmış ben buradan okumayacağım bunları siz zaten göreceksiniz. Sandık çapulculara karşı en büyük silahtır. 24 Haziran'da AK Parti'ye verilen her oy istikbalimizin inşası olacaktır" dedi.

İş bilenin kılıç kuşananın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN