• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Erdoğan’dan yerel talimatı

Erdoğan’dan yerel seçim talimatı

30.06.2018, 22:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında yerel seçim startı verdi ve "Cumhur İttifakı ile yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

HALKIN SEVECEĞİ ADAYLAR

Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MKYK'da 24 Haziran seçimleri ile ilgili Seçim İşleri Başkanlığı milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin kapsamlı bir brifing verildi. AK Parti'nin hangi illerde oy kaybettiği grafiklerle anlatıldı.
MK YK'nın bir başka gündem maddesi ise AK Parti'nin olağan kongresi oldu. Erdoğan, önümüzdeki Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili "Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız tam tersine hızla yerel seçimlere odaklanacağız" dedi. Erdoğan, 24 Haziran listelerine vatandaştan gelen bazı itirazları ima ederek, "Sandıktan çıkan mesajın gereğini yapacağız. Yerelde vatandaşın sevdiği adaylar bulmaya çalışacağız" diye konuştu.
AK Parti ve MHP'nin Cumhur İttifakı'nın süreceğini de söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yolumuza Cumhur İttifakı ile devam edeceğiz. Ülke sorunları ve Meclis'teki konularda işbirliği sürecek uyarısında bulundu" dediği öğrenildi.

ÜNİVERSİTE ADAYLARINA SINAVDA BAŞARI DİLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin 2023 yolunda en önemli güvencesi olan siz değerli gençlerimize, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin. #yks2018" paylaşımında bulundu.

ZÜBEYDE YALÇIN

Erdoğan’dan yerel seçim talimatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN