• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de 3. aday aranıyor

CHP'de 3. aday aranıyor

13.07.2018, 23:12 Güncelleme Tarihi: 13.07.2018,23:13

Seçim mağlubiyetinin ardından kurultay seslerinin yükseldiği ’de ve İnce dışında üçüncü bir isim için de arayışlara girildi. Geçmişte partide önemli görevler üstlenmiş birçok ismin yarın özel bir toplantı yapacağı öğrenildi

FATİH ŞENDİL

Seçimlerde hüsrana uğrayan CHP'de sular durulmuyor.
24 Haziran'da partisini 8 puan geride bırakan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Siz onursal başkan olun ben de Genel Başkan olayım" şeklindeki çıkışının ardından başlayan tartışmalar yeni bir boyuta taşınıyor.
İnce taraftarlarının bugünlerde olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayacağı belirtilirken, partide iyice alevlenen koltuk kavgası da Kılıçdaroğlu ve İnce dışında farklı bir isim arayışına gidilmesine neden oldu.
Eskiden Genel Başkan Yardımcılığı, Bakanlık, milletvekilliği, Parti Meclisi Üyeliği gibi önemli görevler üstlenmiş birçok ismin yarın İstanbul'da bir otelde 'mutabakat toplantısı' adı altında yeni formül ve isim arayışı için bir araya gelecekleri öğrenildi. Yeni Asır, yarınki toplantıda masaya yatırılacak formüllerle ilgili detaylara ulaştı.

3 İSİM GEÇİYOR

Buna göre, 24 Haziran seçimleri sonrası yaşanan kurultay ve koltuk kavgası nedeniyle partinin 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde daha fazla yara almaması hedefiyle yola çıkılacak. Bu çerçevede toplantıda partinin acilen toparlanması için eski genel başkanlardan Altan Öymen, Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin'in geçici süre ile genel başkanlığa getirilmesi önerisi konuşulacak.
Öte yandan Kılıçdaroğlu ve İnce dışında Genel Başkanlık için kimin aday gösterilebileceği de tartışılacak. Kulislerde bu konuda eski Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Selin Sayan Böke, eski Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ve eski Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir eski Milletvekili Erdal Aksünger ile İstanbul Milletvekili Oğuz Kağan Salıcı ve Haluk Pekşen gibi isimler dillendiriliyor.

YENİ FORMÜLLER

İnce'nin seçimler öncesi "Ben asla genel başkan adayı olarak Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmam" ve seçimden sonra da "Benden asla kurultay lafı duyamayacaksınız" demesine rağmen Kılıçdaroğlu'na "Genel Başkanlığını bana bırak" diyerek olağanüstü kurultay için çalışma başlatması ve partide yaşanan koltuk kavgasının İnce'ye olan güvenilirliği de sorgulama noktasına getirdiğini belirtilirken bu nedenle yeni formül arayışı içine girildiği kaydedildi.

CHP'de 3. aday aranıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN