• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'nin hisseleri ile ilgili flaş açıklama

Başkan , Kayseri'de 'ndaki Toplu Açılış Töreni'nde konuştu

CHP'nin İş Bankası hisseleri ile ilgili flaş açıklama

13.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.10.2018,15:34

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, son 16 yılda AK Parti iktidarının Kayseri'ye yaptığı yatırımlara değinen Başkan Erdoğan, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hastanelerle ilgili yaptığı skandal açıklamalar hakkında, "Sen ölüleri rehine alıyordun, artık böyle bir Türkiye yok. Ben CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum, Bu adam SSK genel müdürü iken bu ülkenin evlatları hastanede süründü" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan açıklamasında şunları kaydetti:

Bay Kemal ne diyor, hastanelerde ameliyat yapılmıyormuş. SSK genel müdürü olduğu zamanları hatırlıyor. Artık Türkiye'de o dönem yok. Sen ölüleri rehin alıyordun. Bay Kemal yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Senin hayatın bu akşam yalan sabah yaşan artık bu millet yalanlarını yutmayacak.

Başkan Erdoğan, Kayseri'deki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şu başlıklara yer verdi:

Bölgemiz cayır cayır yanıyor. On milyonlarca insanın evinden olduğu bir zulüm yaşanıyor. Batı kapılarını kaparken biz kapımızı açıyoruz. Şu anda bir kısmı Kayseri'de yetişen kahraman askerlerimiz sınırlarımız ötesinde başarı üzerine başarı yazıyor. İdlib'teki başarımız için tüm dünya bizi kutladı, ana muhalefet tek kelime etti mi? Zeytin Dalı Harekatı'nda gönülleri bu ülkeden kopuk bir hareket sergilediler. Terör örgütü mensuplarının etkinliklerine katılıyorlar. Vatan düşmanları ile el eleler. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla el ele yürümediler mi? Son 17 yıldır ana muhalefetin en büyük başarısı maalesef her evden bir oy diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi meclise sokmak. Bununla da kalmadılar, mahalli seçimlerde de kimi belediyeleri onlara peşkeş çekmeye hazırlanıyorlar. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum: Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapanlar çıkacak olursa bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse, aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Biz devletin parasını verelim de bu teröristlere makine alsınlar onlar da o güzel şehirlerimizi kanallarla donatsınlar. Müslüman bir delikten bir kere sokulur bir daha asla.

"CHP'NİN İŞ BANKASI'NDAKİ HİSSELERİ"

Şimdi ben merak ediyorum, Kılıçdaroğlu, kazandığım davalardan kazandığım paraları acaba kendi cebinden mi ödedi, CHP'nin kasasından mı? Sen bu paraları nereden ödedin? Söyle bakalım. Ne dedik; İş Bankası'ndaki CHP hisseleri var ya, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu CHP kullansın diye yapmadı, hazineye gitsin diye yaptı. Biz bu konuyu meclise getiriyoruz. İnşallah meclisten bunu çıkaracağız ve bu hisselerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin hazinesine girmesini sağlayacağız. Bu süreç başladı, bir an önce Meclisimizden bu düzenleme geçecek ve ardından da hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek. Kayseri bunların biletini zaten kesmişti. 2019 Mart'ına kadar hep birlikte çalışmaya var mıyız?

"BAK BURADAN SESLENİYORUM: FETÖ'DE KALANLAR..."

2010'da başladılar ama 40 yıldır bunlar bu ülkede hazırlık yaptılar. Şimdi ortaya konulan tüm hakikatlere rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da katlanırlar. Bak buradan sesleniyorum. FETÖ'de kalanlar kusura bakmasın, canlarını yakarız hukuk neyse onu da uygularız. Bunlar kardeşleri birbirine düşürdüler. Biz bunlara müsaade edemeyiz. Gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

"BU İHANET ÇETESİNİN PEŞİNİ BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ"

Yeni şifreler çözülüyor.Geçmişte Kayseri'nin de FETÖ'den çok çektiğini iyi bilirim. Bu ihanet çetesinin peşini bırakmadık bırakmayacağız. Dün Isparta'da bir bankanın kasasından bunlara ait 100 kilo altın bulundu. Bak Isparta'da bu oldu. Lütfen kasalarla ilgili çalışmalarınıza da dikkat edin. Tüm hainler ihanetlerinin hesabını verecek.

CHP'nin İş Bankası hisseleri ile ilgili flaş açıklama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA