• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Birlik olmazsak 'ye çullanırlar

Serdar Turgut: Birlik olmazsak Türkiye'ye çullanırlar
Giriş Tarihi: 24.2.2019

ABD’de yaşayan ve geçtiğimiz günlerde yazısında Atatürkçü kesimin ülkenin geleceği için AK Parti’ye oy vermesi gerektiğini söyleyen hakkında adeta linç kampanyası başlatıldı. ’a konuşan Turgut, “Birlik olmazsak önce Erdoğan’a, sonra da ’ye çullanırlar” dedi.

ABD'nin Washington kentinde yaşayan ünlü yazar Serdar Turgut'un "Atatarkçülerin 'vatan sevgisi' ortak zemininde AK Parti'ye destek vermeleri gerektiğini düşünüyorum" şeklindeki ifadeleri yankı uyandırdı. Bulunduğu ABD'den Yeni Asır'a açıklamalar yapan Turgut, bu ifadeleri kullandığı yazısı nedeniyle hakkında adeta linç kampanyası başlatıldığını ancak tehdit ve hakaretlerin hiç öneminin olmadığını ifade etti. "Asıl önemli olan şey vatan sevgisi. Vatan sevgisi zemininde diyalog ve uzlaşma sağlamamız gerekiyor. Atatürk bu yüzden Anadolu'yu çok severdi" diyen Turgut, "İçinde vatan ve bayrak sevgisi, millet sevgisi olan toplumun her kesiminden sağ duyulu olmalarını ve Türkiye için birlik olmalarını istiyorum. Birlikte hareket edelim, siyasi ayrılıkları bir süreliğine bırakıp, oynanmak istenen oyunları bozalım. Bu hainlerin ekmeğine yağ sürmeyelim, onlara bir tokat daha atalım" diye konuştu.

ATMACA GİBİ BEKLİYORLAR
Başkan Erdoğan'a ilk desteğini daha iktidara gelmeden önce 11 Ağustos 2002'de verdiğini belirten Turgut, 36 gün sonra yapılacak yerel seçimlerden Erdoğan ve AK Parti'nin güçlenerek çıkmaması halinde Türkiye'nin dış tehditlere karşı mücadele edebilmesinin çok zorlaşacağını vurguladı. Bunun olmaması halinde dış mihrakların etkisini ilk üç ayda Türkiye'ye karşı üst düzeyde hissettireceğinin sinyallerini ABD'de gördüğünü belirten Turgut, "Erdoğan'ın ayağının biraz kayması için atmaca gibi bekliyorlar. İlk olarak Halk Bankası gibi ayak oyunları ile önce Başkan Erdoğan'ı hedef alacaklar. Ardından da dolar ve diğer ekonomik yaptırımlarla darbe vururlar. Doları 20 liraya mı çıkarırlar bilmiyorum ancak önce dolar kozu ile başlarlar, sonra sırasıyla bu İHA, SİHA ve savaş gemisi üretiminin iptali, Türkiye'de her türlü üretim tesisinin kapatılmasına kadar gider. PKK'nın Suriye kolu YPG şahlanır. ABD ayak oyunları ile Türkiye'yi YPG'ye teslim eder. Akbabalara taviz ve imkan vermemek gerekiyor" dedi.

HEP ABD VAR
"Türkiye'ye yönelik nasıl karanlık oyunlar oynanmaya çalışıldığını, sadece Amerikan yönetiminin değil onun kurduğu global bağlantılar ile Türkiye'nin nasıl hedef haline getirilmeye çalışıldığını her gün ve her saat görüyor ve dinliyorum" diyen Turgut, oynanmak istenen oyunların arkasında hep ABD'nin olduğunu aktararak, "ABD, Ortadoğu'da yıllardır planladığı tam üstünlüğü sağlayamıyor. Bunun nedenini de Erdoğan'lı Türkiye olarak görüyor. Erdoğan'ı düşürmek için her yolu denediler. Bunları görmemek imkansız. Hele ki ABD'de yaşayan bir vatansever insan olarak daha çok görüyor ve hissediyoruz. Bunlar tamamen Erdoğan düşmanlığı ile besleniyor. Ortada ülke olmadıktan sonra ne olacak? Türkiye olmadıktan sonra, ay yıldızlı bayrak olmadıktan sonra bunların hiçbir önemi yok. Siyasi çekişmelere ara verip Türkiye'ye sahip çıkmak, vatana sahip çıkmaktan başka çare yok. Buradan haykırmak istiyorum, tüm siyasi kaygıları bırakıp tek vücut olalım" ifadelerini kullandı.

'BU OYUNA GELMEYİN'
Yazdığı yazılar nedeniyle Facebook'un hesabını kapattığını ve paylaşım yapmasına engel olduğunu belirten Serdar Turgut, "İçinde vatan ve bayrak sevgisi, millet sevgisi olan toplumun her kesiminden sağ duyulu olmalarını ve Türkiye için birlik olmalarını istiyorum. Birlikte hareket edip bu oyunu bozmalıyız. Bu hainlerin ekmeğine yağ sürmeyelim, bir tokat daha atalım. Türkiye'nin güçlü bir yönetime ihtiyacı her zamankinden büyük. Demek ki, yazım eksiksiz, noktasından virgülüne kadar doğru ve birilerine dokunduğu için hemen binlerce hakaret mesajı geldi. Bu da ülkem için oynanan oyunları deşifre ettiğimin kanıtıdır" dedi.

FATİH ŞENDİL

Serdar Turgut: Birlik olmazsak Türkiye'ye çullanırlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN