• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buca’da kumpasa istifalı tepki

Buca’da kumpasa istifalı tepki

4.3.2019

CHP'DE seçimlere 27 gün kala YSK'ya verilen listelere isyan çığ gibi büyüyor. Kuralsızlık, kumpas, sahtecilik ve ayak oyunlarının hüküm sürdüğü CHP'de sular durulmuyor.

BİZİ UTANDIRDI
Buca'da dörtlü çetenin kumpasıyla Suat Nezir'in adaylıktan çıkarılarak yerine Erhan Kılıç'ın getirilmesi ilçede istifalara neden oldu. Kararı protesto eden CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Can İrat ve yönetimi, görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. İrat yaptığı açıklamada, "Biz gençler siyaseti, dürüst, onurlu ve ilkeli duruşun topluma yayılması amacıyla yaparken, bazı makam sahiplerinin yaptıkları hileleri görmek bizi utandırmıştır. Bu operasyonu eğip bükmenin anlamı yoktur, yapılan şey düpedüz siyasi kapkaçtır. Bu nedenle partimizin evladı Suat Nezir'in, itibarının kendisine iade edilmesi gerekir" dedi.
KILIÇDAROĞLU'NU TOPA TUTTU
Partinin İzmir Kadın Kolları eski Başkanı Düriye Taş ise sosyal medyadan yaptığı zehir zemberek açıklamayla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu. Buca'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın elebaşılığını yaptığı dörtlü çetenin kumpasıyla Erhan Kılıç'ın aday gösterilmesine isyan eden Taş, "Buca için beni kandırdılar demişsiniz, bu kumpasta parmağınız yoksa neden sizi yanıltanlara gereken cezayı vermediniz? PM size adayları atama ve atanmış adaylar arasında istifa edenleri değiştirme yetkisi vermişti. Siz bu yetkiye bile sahip çıkamadınız" dedi. Taş'ın bu yorumuna yüzlerce kadın destek mesajı verdi.

Fatih ŞENDİL

Buca’da kumpasa istifalı tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.