• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehit babası 'na isyan etti: ‘Teröre inanman için evine mi saldırsınlar’

Şehit babası Kılıçdaroğlu'na isyan etti: ‘Teröre inanman için evine mi saldırsınlar’
Giriş Tarihi: 7.3.2019

İki yıl önce Suriye'de düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Türk birliğine yönelik DEAŞ saldırısında oğlu uzman çavuş Ayhan Elmacı'yı (29) şehit veren baba Salih Elmacı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'YPG bize mi saldıracak' sözlerine sert tepki gösterdi.

O AN GÖZÜMÜN ÖNÜNDE
Sağlıklı düşünen bir parti liderinin bunları söylememesi gerektiğini belirten Elmacı, Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile kirli ittifak yapmasını da eleştirdi. Acılı baba, Kılıçdaroğlu'nun hainlerle kol kola olmasına anlam veremediğini ve bu ittifaka birilerinin zoruyla kalkıştığını dile getirdi. Oğlunun şehit haberini aldığı anı unutamadığını belirten Elmacı, "Kemal beyin bu işe inanması için evine saldırı olması veya bir yakınını şehit vermesi mi gerekiyor? O zaman mı bizi anlayacak? Neden acımızı görmezden geliyor. Sesimize kulak vermiyor. Bir kez bile ne kendisi ne de partisinden birileri halimizi sormadı. Asıl acı olan bu. Teröristleri neden savunduğunu ve neden onların uzantılarıyla birlikte hareket ettiğini bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey bu ittifaka birileri tarafından zorlanması ve onlara karşı koyamamasıdır" dedi.

YENİ ASIR'A DERT YANDI
Türk askerinin bulunduğu Suriye'nin El Bab bölgesindeki birliğe 2 yıl önce DEAŞ terör örgütünce düzenlenen saldırıda uzman çavuş oğlu Ayhan Elmacı'yı şehit veren acılı babası Salih Elmacı Yeni Asır'a konuştu. Elmacı, "Bu Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şaka gibi. Atatürk'ün kurduğu bir partinin başındaki lider bu sözleri söyleyemez. Şehit ailelerini üzdüğünün farkında değil mi! Kılıçdaroğlu ha kafamıza kurşun sıkmış, ha teröristleri savunmuş, aynı şey" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun birilerinin zoruyla böyle konuştuğunu ileri süren Elmacı, "PKK'nın uzantılarıyla yan yana durmaktan mutlu olmadığına inanıyorum. Tek başına seçimlere girse, böyle ittifaklara başvurmasa daha fazla oy alacağını neden kimse ona söylemiyor? Kimsenin ona ve partisine inancı kalmadı. Bu yüzden seçimlerde beklediği oyu alamayacak" dedi.

Fatih ŞENDİL

Şehit babası Kılıçdaroğlu'na isyan etti: ‘Teröre inanman için evine mi saldırsınlar’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN