• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: bunların sonu olacak

Başkan Erdoğan: 31 Mart bunların sonu olacak
Giriş Tarihi: 8.3.2019

Başkan Erdoğan, kendisini 'ye oy veren Kürtleri terörist ilan etmekle suçlayan İP liderine tepki gösterdi. Erdoğan, “Baktılar ki tutmuyor bu yalana başvurdular. utanmadan ’de bu yalanı söylüyor. Asparagas haberlerle halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. İnşallah bunların sonu olacak” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda düzenlenen Mardin mitinginde vatandaşlara seslendi. Konuşmasında yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve Mardin'e yönelik yatırımları anlatan Erdoğan, şunları söyledi: Mardin'e son 17 yılda 28 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde 3863 derslik inşa ettik. Artuklu Üniversitesi'ni kurduk.

HDP ÇUKURLAR AÇTI
Kayyuma devrettikten sonra Mardin'in çehresi nasıl değişti biliyorsunuz değil mi? Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP'li belediyeler çukur kazdılar. İş makineleriyle kanal açtılar. Benim vatandaşıma hayatı zehrettiler. Yaşam hakkını elinden aldılar. Birçoğunu öldürerek onlara hayatı dar etmenin maalesef şu şehirlerde acımasız imtihanını verdik. Mardin'i geçtiğimiz sene 710 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Huzur ortamı sürdükçe Mardin'in otelleri konakları turistle dolup taşmaya devam edecektir. Yeter ki bu terör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım. Mardin'in endüstri bölgesi ilan ediyoruz.

AVUKATLARI GÖREVLENDİRDİM
Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor, şimdi de bu yalana başvurdular. Aynısını Meral Hanım da yapıyor. Utanmadan sıkılmadan, benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan, utan. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle, halkımla değil. İnşallah 31 Mart bunların sonu olacak. "Kürdistan'da oyları HDP'ye vereceksiniz ama Batı'da AK Parti'yi ve MHP'yi yok edeceksiniz" diyor. Bunu söyleyen HDP'nin eş başkanı. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Kuzey Irak'ta Kürdistan var buyursun oraya gitsin. Kürdistan diye bir bölge Türkiye'de yok. Ne diyor kadın? "Arkamızda YPG var, PYD, PKK var" diyor. Bu terörist değil mi? Ben bunları söylüyorum. 1 Temmuz'a eğer terörle mücadeleyi kaldırmazsanız savaş kapınızda diyor. Bu da terörist. 1 Temmuzlar geçti. Sıkıysa çık meydana... Benim milletimi rahatsız edenlerin her zaman karşısındayız.AKŞENER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Erdoğan, Denizli mitingindeki sözleri nedeniyle İP lideri Meral Akşener hakkında "Cumhurbaşkanına hakaretten" suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu Başkan Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi.

AYNI MEYDANDA O ŞİİRİ OKUDU
Başkan Erdoğan, Siirt mitinginde vatandaşların sahipliği yapacak. tezahüratları üzerine hapis yatmasına neden olan şiiri bir kez daha okudu. "Beni içeri aldıkları o şiiri bu meydanda okudum" diyen Erdoğan, "Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir şey bizi sindiremez. Kar, bora fırtına yüklense biz yine imanıyla övündüğümüz ecdadımızla zaferleri taçlandıran bir milletiz" dedi.

​ERDOĞAN'DAN 8 MART MESAJI
Başkan Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, "Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum" dedi. Erdoğan mesajında, "Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir" ifadelerini kullandı

Başkan Erdoğan: 31 Mart bunların sonu olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN