• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

5 bin 515 kısıtlı seçmen daha araştırılacak

5 bin 515 kısıtlı seçmen daha araştırılacak
Giriş Tarihi: 27.4.2019

’da 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar verdi. temsilcisi , “İstanbul seçimleri ile ilgili önümüzdeki hafta netice almayı bekliyoruz” dedi.

AK Parti önceki akşam Yüksek Seçim Kurulu'na kısıtlı seçmenlerle ilgili yeni bir liste verdi. Araştırılmasına karar verilen 5 bin 315 kısıtlı seçmenle ilgili açıklama yapan AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, "En son verilen ara karar bu. Karara göre, 5 bin 315 seçmen, ilçe seçim kurullarınca 5 gün içinde araştırılacak.

KARAR HAFTAYA KALDI
Mahkeme kararıyla birlikte oy kullanamayacak olanların araştırılması ve bildirilmesi için ilçe seçim kurullarına süre verildi" dedi. 5 günlük sürenin bugünden itibaren başladığını da aktaran Özel, ilçe seçim kurulları tarafından araştırmalara başlandığını, cevapların peyderpey YSK'ya ulaştırılacağını belirtti. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaştığı sandık kurullarında görev alanların özel okullar ve özel bankalarda çalışanlardan oluşan liste ile ilgili bilgi de veren Özel, kanun üzerinden yapılan hukuksuzluğa dikkat çekti. Özel, "Önümüzdeki hafta netice almayı bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta sonunda hayırlı bir netice alırız diye umut ediyorum" diye konuştu.

SON KARAR EN GEÇ 3 MAYIS'TA
Yüksek Seçim Kurulu'nun AK Parti ile MHP'nin İstanbul seçim sonuçlarına yaptığı olağanüstü itirazlarla ilgili bazı ilçe seçim kurullarına araştırma yapmaları için verdiği 5'er günlük sürenin ardından İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili son kararın en geç 3 Mayıs Cuma günü verilmesi bekleniyor.

5 bin 515 kısıtlı seçmen daha araştırılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN