• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’i satanlar hesabını verecek

Didim’i satanlar hesabını verecek
Giriş Tarihi: 27.4.2019

Turizm Bakanlığı'nın Didim'de 'Turizm Genişleme Bölgesi' ilan ettiği binlerce dönüm hazine arazisini talan eden şebekeye yönelik operasyonlar sürüyor. Düzenlenen dördüncü dalga operasyonda aralarında eski bürokratların da bulunduğu 9 kişi daha gözaltına alındı. Böylece operasyonlarda gözaltı sayısı 50'ye çıkarken, 8 kişi de tutuklandı. Didim'de hazine arazilerindeki talan köylülerin ayaklanması ile ortaya çıktı. Kasım ayında ayaklanan köylüler arazilere girmeye çalışan dozerin önünü kesti. Bunun üzerine jandarma, Balat Mahallesi eski muhtarları Süleyman Semerci ile Veli Pir'i gözaltına aldı. İki muhtar tutuklandı. Aynı gerekçeyle Denizköy Muhtarı Mehmet Özdemir ve Fevzipaşa Muhtarı Ali Osman Çolak da görevden alındı.

4. DALGA OPERASYONU
Şubat'ta düzenlenen üç ayrı operasyonda aralarında Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş'ın da bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 6'sı tutuklanırken, 34'ü adli kontrolle serbest kaldı. Bir şüpheli ise savcılıktan serbest kaldı. Önceki gün 4'üncü dalga operasyon düzenlendi. Didim, Söke ve Şanlıurfa'daki yapılan baskında, Didim İlçe eski Tarım Müdürü Halis Yaşar ile Milli Emlak Müdürlüğü memurlarının da bulunduğu 9 şüphelinin ifadeleri alındı. Didim eski Milli Emlak Müdürü İrfan Dağtekin ise bulunamadı. İlçe eski Tarım Müdürü Yaşar ile birlikte M.A, H.Ş, H.G.T. ve T.F. ise adliyeye sevk edildi.

​EMLAK MÜDÜRÜ YURTDIŞINA KAÇTI
Konuyla ilgili Yeni Asır'a konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, "Talanda, aralarında bürokratlar, belediye çalışanları, muhtarlar ve çok sayıda kişinin bulunduğu geniş çaplı bir şebeke var. Biz bu olaylar yaşanırken Milli Emlak Müdürü İrfan Dağtekin'i açığa almıştık. Ancak 20 Nisan'da yurtdışına kaçmış. Talan edilen alanda bir turizm yatırımı planlanıyor. Özel turizm gelişim bölgesi ilan edilen alanı kim talan ettiyse hesabını verecek" şeklinde konuştu.

İHSAN KARATAŞ

Didim’i satanlar hesabını verecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN