• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hamursuz işkencesi!

Hamursuz işkencesi!
Giriş Tarihi: 27.4.2019

Filistin-İsrail sınırındaki Nazareth bölgesindeki bir etkinlikte İsrail askerleri tarafından oğlu Muhammed Kerim ile birlikte gözaltına alınan Türkiye- Filistin İş Konseyi Başkanı Cemalettin Kerim'den 5 gündür haber alınamıyor. Yahudi takvimine göre baharın müjdesi olan 'Hamursuz Bayramı'nın kutlandığı İsrail'de resmi dairelerin hiç birinin hizmet vermediği bildirilirken, sağlık durumundan endişe ettikleri Kerim'le ilgili bilgi almak için aile ve avukatlarının 'Hamursuz Bayramı'nın bitmesini bekledikleri öğrenildi.

DOSYASI TERTEMİZ
Kerim'in serbest bırakılması için devreye Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Kudüs Maslahatgüzarı girdi. Ancak diplomatik işlemler İsrail'deki Hamursuz Bayramı'na takıldı. İş gezisi sonrası gözaltına alınan ve 7 saat sorgulandıktan sonra Türkiye'ye dönmeye zorlanan Muhammet Kerim, babasının dosyasının temiz olduğu yönünde bilgiler geldiğini ancak halen neden gözaltında tutulduğu yönünde bir açıklama yapılmamasından dolayı huzursuz olduklarını söyledi. Kerim, "İnşallah en kısa sürede babamız sağ salim Türkiye'ye döner" dedi.

FATİH ŞENDİL

Hamursuz işkencesi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN