• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da için geri sayım

YSK’da İstanbul için geri sayım
Giriş Tarihi: 30.4.2019

Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti ve MHP'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin olağanüstü itirazında belirttiği gerekçelerini KHK'lı seçmen dışında kabul etmişti.

KARAR BEKLENİYOR
YSK, aldığı ara kararlarla İstanbul'daki İlçe Seçim Kurullarına 46 bin 477 kısıtlı seçmen ile 19 bin 623 sandık başkan ve görevlilerinin araştırılıp, çıkan sonucun raporlaştırılmasını istemişti. YSK'nın sandık kurullarına tanıdığı sürede sona gelindi. Seçim Kurullarının göndereceği sonuçlar üzerine YSK'nın, söz konusu seçimler için nihai kararını vermesi bekleniyor. AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel, İstanbul seçim sonuçlarına yapılan itirazlarla ilgili İstanbul'daki 39 ilçe seçim kurulundan bütün ara kararların gereğinin yerine getirilmesinin bekleneceğini söyledi.

YSK’da İstanbul için geri sayım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN