• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mevlüt Çavuşoğlu: Bizi almak istemiyorsa kararını vermeli

Mevlüt Çavuşoğlu: Bizi almak istemiyorsa AB kararını vermeli
Giriş Tarihi: 1.5.2019

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovakya'nın başkenti Bratislava'da Vişegrad Grubu ülkeleri ve Türkiye'nin katılımıyla düzenlenen V4+Türkiye Dışişleri Bakanları 4. Toplantısı'nın ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreciyle ilgili konuştu. Türkiye'nin AB'ye, güvenlik, ekonomi ve göç gibi birçok konuda katkılar sunduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, ancak bazı ülkelerin Türkiye'nin AB üyeliğine kategorik olarak karşıt durduğunu dile getirdi. Çavuşoğlu, "AB üyeliği hala Türkiye için stratejik hedef. AB bizi almak istemiyorsa kararını vermeli" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu: Bizi almak istemiyorsa AB kararını vermeli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN