• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’den ’de savaş suçu uyarısı

BM’den İdlib’de savaş suçu uyarısı
Giriş Tarihi: 20.7.2019

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi'nin Geir O. Pedersen'in özel danışmanı Najat Rochdi, İdlib'de sivillere yönelik saldırıların savaş suçu teşkil edebileceği uyarısında bulundu. Rochdi, yaptığı yazılı açıklamada, BM üyesi ülkelere "Suriye'deki acil insani önceliklere destek verilmesi" için çağrıda da bulundu. Ülkede, 11,7 milyon sivilin insani yardıma ihtiyaç duyduğuna işaret eden Rochdi, bunların 5 milyonunun durumunun kritik olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz salı günü, ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ve YPG/ PKK'lı ortaklarının Tikhi köyünde 13 sivilin ölümüne sebep olduğunu duyurulmuştu.

BU DURUM DAHA FAZLA SÜRDÜRÜLEMEZ
YPG/PKK terör örgütünün işgalindeki El Hol kampında büyük çoğunluğu Suriyeli ve Iraklı çocuk ve kadınlardan olmak üzere yaklaşık 70 bin sivilin bulunduğunu belirten Rochdi, kamptaki insani durumu "sürdürülemez" olarak niteledi.

BM’den İdlib’de savaş suçu uyarısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA