• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ın kuzeyinde terör koridoru kesildi

Irak’ın kuzeyinde terör koridoru kesildi
Giriş Tarihi: 20.7.2019

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesinde teröristlerin üs olarak kullandıkları bölgeleri vurmayı sürdürüyor. Kandil'i ateş altına alan savaş uçakları, önceki gece de terörün Suriye'ye uzanan koridoru üzerinde bulunan Karacak bölgesini vurdu. Muharip filo komutanlıklarından kalkan 20'ye yakın uçağın katıldığı harekatta İHA'lar, SİHA'lar, HİK uçağı ile tanker uçaklar görev aldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Pençe Harekatı ile koordineli olarak Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakları doğrultusunda harekat düzenlendiğinin altı çizilirken, "Teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin imha edildiği bu harekatta büyük oranda yerli ve milli mühimmat ile İHA'larımız da kullanılmıştır" denildi. Açıklamada ayrıca, "Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir. Terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan azim ve kararlılıkla devam edecek, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır" ifadesi paylaşıldı.

Irak’ın kuzeyinde terör koridoru kesildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA