• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Oğlumu geri verin!

Hacire Akar: Oğlumu geri verin!
Giriş Tarihi: 24.8.2019

’da 20 yaşındaki oğlunun dağa kaçırıldığını iddia ederek il binası önünde oturma eylemi başlatan , geceyi il binası önünde geçirdi. “Oğlum gelmeden buradan kalkmayacağım” diyen Akar’a kuruluşları ve vatandaşlardan destek yağdı.

Diyarbakır'da çarşamba gününden bu yana haber alınamayan Mehmet Akar'ın (20) annesi Hacire Akar (49), oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binasında başlattığı oturma eylemini dün de sürdürdü. Geceyi il binasının kapısında geçiren Akar, "Oğlum gelmeden buradan kalkmayacağım. Gelsin 15 gün sonra düğünü var" dedi

EYLEM BAŞLATTI
Merkez Sur ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesi'nde yaşayan 8 çocuklu Aziz (53) ile Hacire Akar çiftinin ortanca oğlu Mehmet, Çarşamba günü ayrıldığı evine geri dönmedi. İnşaatta çalışan oğullarının evde bıraktığı cep telefonunu inceleyen aile, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nın görevden alınarak, yerine kayyum atanmasının ardından gerçekleştirilecek eylemlere katılması yönünde mesajlar olduğunu gördü. Akar'ın en son HDP İl Başkanlığı'ndaki bir çalışanla görüşme yaptığı tespit edildi. Bunun üzerine anne Hatice Akar, önceki gün HDP'liler hakkında suç duyurusunda bulunarak, Selahaddin Eyyubi Mahallesi'ndeki il binasına geldi. Anne Akar, partinin kapı camını çekiçle kırarak, HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar getirilene kadar binadan çıkmayacağını belirterek, oturma eylemi başlattı. Eşi Aziz, çocukları ile bazı yakınlarının da destek verdiği anne Akar'ın, diğer oğlu Fırat Akar'ın 2004 yılında terör örgütü PKK'ya katıldığı, 2017 yılında dağda öldürüldüğü bilgisinin de aileye HDP'liler tarafından verildiği bildirildi.

DAĞA GİTMELERİNE İZİN VERMEYİN
Hacire Akar'ı ziyaret eden Memur Sen Diyarbakır İl Başkanı Yusuf Memiş, siyasi partilerin görevi çocukları eline silah verip, dağa göndermek değil. Buradan ailelere sesleniyorum, çocuklarınızın dağa gönderilmesine izin vermeyin" dedi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİ ÇİÇEK VERDİ
Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri HDP binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar'ı ziyaret ederek, çiçek verdi.

Hacire Akar: Oğlumu geri verin! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN