• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’a destek sürüyor

Tel Abyad’a destek sürüyor
Giriş Tarihi: 4.12.2019

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile il ve ilçe yöneticileriyle birlikte terör örgütünden arındırılan Tel Abyad'ı ziyaret etti. Çarşıda esnafla sohbet eden heyet, çocuklara oyuncak verip ailelere yardım kolisi dağıttı. Beyazgül, "Tel Abyad bakımsız. Halk burada bizim olmamızdan dolayı mutlu. İnanıyoruz ki özgürlüklerine kavuşan bu halkımız gerçek manada refah düzeyini de yakalayacak" dedi. Başkanlar, ziyaretleri kapsamında hasta ve hasta yakınlarını da ziyaret etti.

HDP önünde evlat nöbeti devam ediyor
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül'den bu yana Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan 57 ailenin bekleyişi 92'nci gününe girdi. 2015'te Tunceli'de kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 92 gündür oturma eylemini sürdüren Gaziantepli Songül Altıntaş, "PKK Kürtlerin soyunu kurutmaya çalışıyor. Eylemimiz sürecek" dedi.

Tel Abyad’a destek sürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA