• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li Böke’den özel sektöre küstah tehdit

CHP’li Böke’den özel sektöre küstah tehdit
Giriş Tarihi: 12.9.2020

CHP kanadından gelen skandal açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Sert ve yersiz çıkışlarıyla tanınan CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, özel sektör ile yapılan anlaşmaları CHP iktidarının tanımayacağını ifade ederek, "Müzakere falan yok, bunlar artık kamunundur diyeceğiz ve devam edeceğiz" dedi. CHP'ye yakın bir teleöizyon kanalının yayınına katılan parti genel sekreteri Selin Sayek Böke, moderatör Fatih Ertürk'ün sorularını yanıtladı. Ertürk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel sektördeki şirketlere el koyma tehdidini Böke'ye hatırlattı. Böke de Genel Başkanı'nın tavrını 'Yüzde yüz' sözleri ile onaylarken, Ertürk'ün 'Birçok anlaşma var. Uluslararası anlaşmalar var. Bunu nasıl yapacaksınız?' sözleri sonrası küstah tehditler savurdu.

'MÜZAKERE FALAN YOK'
ÖZEL sektördeki firmaların anlaşmalarını yok sayacaklarını ifade eden Böke, firmalara el koyacaklarını ifade etti. "Ne müzakeresi yapacağız?" diyen Böke, "Müzakere falan yok. Buraya yazacağız, 'Bunlar artık kamunundur' diyeceğiz. Devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Böke'nin her kesimden tepki çeken bu sözleri, CHP'nin diktatör yönetim sevdasını da bir kez daha açık etmiş oldu.

CHP’li Böke’den özel sektöre küstah tehdit haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA