• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hükümet sistemine rejim demek cehalettir

Hükümet sistemine rejim demek cehalettir

13.1.2021

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı dahil herkesin temel haklarından olan siyasi partiye üye olabilme özgürlüğünün engellenmemesi gerektiğini belirterek, sistemle ilgili yanlış anlaşılmalara açıklık getirdi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni rejim diye tanımlamak ya cehaletin ya da maksatlı saptırmanın eseridir. Rejim ile hükümet ve yönetim sistemleri elbette ayrı ayrı ele alınmalıdır. Özellikle 15 Temmuz FETÖ işgal kalkışması yönetim sisteminde demokratik ve tarihsel mirasımızla çelişmeyen bir değişikliğin acil bir ihtiyaç olduğunu tescillemiştir" ifadelerini kullandı.

PARTİLİ OLABİLİR
GEÇMİŞTE Cumhurbaşkanı'nın kağıt üzerinde kalan tarafsızlığının uygulamada yarattığı sorunlar nedeniyle birçok tartışmanın da dinamiği olduğunu kaydeden Bahçeli, "Anayasamızda Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlığı yaptığı görevle ilgili olarak zaten vardır ve esas olan da bu olmalıdır. Cumhurbaşkanı dâhil herkesin temel haklarından olan siyasi partiye üye olabilme özgürlüğü engellenmemelidir" diye konuştu.

Hükümet sistemine rejim demek cehalettir haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.