• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Varsın eleştirsinler biz işimize bakalım

Ankara Geleneksel Sporlar Tesisi Açılışı törenine katılan Başkan Erdoğan, tesisi tanıttı, gençleri ve çocukları davet etti.

Varsın eleştirsinler biz işimize bakalım

13.1.2021

Açılışta yaptığı konuşmada tarihe sahip çıkmanın önemine değinen ve tarihi dizilerin televizyonlarda son dönemde ilgi ile izlenmesinin bilinç açısından kıymetli olduğunu söyleyen Erdoğan, Külliye'deki resmi karşılamalardaki atlı birlikleri eleştiren muhalefete de, "Aynı zihniyet muhtemelen bu tesisi de eleştirecek.

TARİHE SAHİP ÇIKMALIYIZ
Varsın eleştirsinler, biz işimize bakalım. Kökü olmayanların sonu esen rüzgarın önünde sürüklenmektir" dedi. Yaklaşık bir buçuk yıldır faaliyette olan tesise gençlerin dört elle sarıldığını vurgulayan Erdoğan, "Pandemiye rağmen şu an 110 öğrenciye hizmet veriyor. At, ok, güreş sadece bu 3 spor dalı dahi binlerce yıllık Türk tarihini anlatmaya yetecek zenginliğe sahiptir. Divan-i Lügatitüt'te at ile ilgili tam 180 kelime yer alıyor. Bizde atlar uzak hayalleri yakın ettiği için kıymetlidir. Cirit başta olmak üzere at ile ilgili oyunun yer aldığı pek çok sporun yer alması bizi mutlu ediyor. Tarihimize sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur.

Başkan Erdoğan Ankara Geleneksel Sporlar Tesisi'nde incelemelerde bulundu

Varsın eleştirsinler biz işimize bakalım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.