• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Keşke içinde kalsaydık

Keşke AK Parti içinde kalsaydık

14.1.2021

GELECEK Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik, yönetimi ile birlikte istifa edeceklerini duyurduktan bir süre sonra parti genel merkezi tarafından görevden el çektirildi. Tüzük gereği partisinin genel merkezinin il yönetimini görevden alamayacağını savunan İşçilik, "Keşke AK Parti'nin içinde siyasete devam etseymişiz" dedi. Genel Başkanlığını eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı Gelecek Partisi'nden 3 ay önce yapılan kongreyle İl Başkanı seçilen Cüneyt İşçilik, dün il binasında yapacakları basın toplantısı ile istifa edeceklerini açıkladı. Açıklamanın hemen sonrasında Gelecek Partisi'nin resmi twitter hesabından "Genel Merkezimizde yapılan Parti Yönetim Kurulu toplantısında İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulunun görevden el çektirilmesine karar verilmiştir" duyurusu yapıldı.

PARTİDE HUKUK YOK
"Bize ve yönetimimize bazı haksızlıklar yapıldı" diyen İşçilik, tüzük gereği partisinin genel merkezinin il yönetimini görevden alamayacağını iddia etti. 95 günlük görev süresince parti içinde hukuk ve adalet olmadığını gördüklerini söyleyen İşçilik, "Onların dediği gibi görevden alınma yok. Tüzük gereği öyle bir şey yapamazlar. Keşke AK Parti'nin içinde siyasete devam etseymişiz" diye konuştu. İşçilik, il yönetimiyle beraber Çeşme, Bayraklı ve Menemen ilçe başkanlarının da istifa ettiğini ve parti üyeliğinden ayrıldığını vurguladı.

METİN BURMALI

Keşke AK Parti içinde kalsaydık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.