• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sinoplu muhtardan Kılıçdaroğlu’na tepki

Sinoplu muhtardan Kılıçdaroğlu’na tepki

9.4.2021

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret ettiği illerde terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yle ittifak kurduğu gerekçesiyle zor anlar yaşıyor. Kılıçdaroğlu, Sinop'ta muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda bir muhtarın tepkisiyle karşılaştı. Toplantıda Kılıçdaroğlu'na soru yönelten bir muhtar, "İktidar köylüye inebildiği için iktidar oldu. Engin Altay bir defa geldi daha gelmedi. Böyle iktidar olamazsınız. Bir de bu HDP ile ilişkinizi anlayamıyoruz" diyerek CHP-HDP ittifakından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri derin bir endişeyle dinlediği görüldü.

CEVAP VERDİ
Kürsüye çıktıktan sonra muhtarlardan gelen HDP tepkisine cevap veren Kılıçdaroğlu, HDP ile ittifak yapmadıklarını iddia etti. Kılıçdaroğlu, "HDP ayrı parti biz ayrı partiyiz. Biz hiçbir zaman HDP'yle beraber bir parti olduk demedik. Ama bizim bir özelliğimiz var. Biz, zulmün karşısında susmayız" demekle yetindi.

Sinoplu muhtardan Kılıçdaroğlu’na tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.