• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Kanal İstanbul’un Montrö ile ilgisi yok”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da ortak basın toplantısı düzenledi. Suriye meselesi, Ermenistan- Azerbaycan arasındaki son durum, Libya, Doğu Akdeniz, Rusya ile Türkiye arasındaki turistik faaliyetler gibi birçok konuya değinen iki bakan Kanal İstanbul ve özellikle turizm konusunda önemli mesajlar verdi.

“Kanal İstanbul’un Montrö ile ilgisi yok”

1.7.2021

Toplantıda yaptığı açıklamada ikili ticareti geliştirmekte hemfikir olduklarını söyleyen Çavuşoğlu, "Hedefimiz 100 milyar dolar. Rusya'nın en son 22 Haziran itibarıyla uçuş sınırlamalarını kaldırılması isabetli karar oldu. Rus turistlerin de dört gözle beklediği karardı. Rus misafirlerimize güvenli turizm konsepti çerçevesinde tesislerimiz hazır. Sayın Lavrov bizzat Antalya'da gördü. Güvenli turizm bakımından işbirliğimizi devam ettirilmesi arzusundayız" dedi. Çavuşoğlu, toplantıda Kanal İstanbul'la ilgili de net mesaj verdi: "Kanal İstanbul'un Montrö Anlaşması'na bir etkisi yok. Anlaşmanın Kanal İstanbul'a bir etkisi olmayacak."

TURİZM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
ANTALYA'DAKİ tesislerin turizme hazır olduğunu yerinde gören Rus Bakan Lavrov ise, "Turizmde her önlemin alınacağı yönünde güvence verildi. Vatandaşlarımız Antalya'yı cazip bir destinasyon olarak görüyor. İleride de bu turizmin devamı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

“Kanal İstanbul’un Montrö ile ilgisi yok” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.