• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Marmara’da hayalet ağ temizliği

Marmara’da hayalet ağ temizliği

22.7.2021

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli denizlerdeki biyolojik çeşitliliğe ve sürdürülebilirliğe büyük tehdit oluşturan, "hayalet ağ" olarak da tarif edilen terk edilmiş ağlar için farkındalık oluşturmak adına Marmara Denizi'nde özel bir dalış gerçekleştirdi. Programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı. DALIŞIN ardından konuşan Pakdemirli, "Hayalet ağların çıkarılması, denizlerimizin temizliği açısından son derece önemli. Bu ağlar aşağıda canlıların takılmasına ve ciddi bir deniz çöplüğü yaratmasına sebep oluyor. Bugün Marmara Denizi'nde Çevre Şehircilik Bakanımızla beraber hayalet ağların temizlenmesi maksadıyla, bir örnek olmak gayesiyle dalış yaptık. İki adet hayalet ağ bulup yukarı çıkardık" dedi.

Marmara’da hayalet ağ temizliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.