• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İYİ Parti Aydın’da disiplin krizi çıktı

İYİ Parti Aydın’da disiplin krizi çıktı

16.9.2021

İYİ Parti Aydın'da kan kaybetmeye devam ediyor. İl Başkanı Süleyman Demirci ile ilçe başkanları arasında gerilim yaşanırken Kuyucak İlçe Başkanı Ömer Kılınç ile İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, il disiplin kuruluna sevk edildi. İP'li 2 başkanın, Aydın İl Sekreteri Salih Şafak Akdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla İl Disiplin Kurulu'na sevk edildiği öğrenildi. Disiplin Kurulu'nun iki başkandan savunmalarını isteyeceği bildirildi.

KUL HAKKINA GİRİLİYOR
DİSİPLİN Kuruluna sevk edilmeme tepki gösteren İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, "Disiplin kuruluna sevk edildiğimi posta yoluyla öğrendim. Bahsi geçen yazıda hangi tüzüğe ve hangi disiplin suçunu işlediğime dair hiçbir bilgi olmadan ve hiçbir belge sunulmadan yargı mercii gibi tüzük dışına çıkılarak talihsiz bir işlem başlatılmış. Gerekçe olmadan il yönetimi tarafından disipline sevk edilmiş olmamız kul hakkına girmektir" dedi.

■ KAZIM YÖRÜKCE

İYİ Parti Aydın’da disiplin krizi çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.