• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

iftar vakti 22 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta?

İzmir iftar vakti 22 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta?

22.05.2019, 14:43

'de iftar bugün saat kaçta sorusu İzmirli vatandaşlar tarafından merak ediliyor. ayının 17. gününde İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? il il iftar vakitlerini açıkladı. İşte iftar vakti...

On bir ayın sultanı Ramazan ayının 17. gününde il il iftar vakitleri araştırılıyor. İzmir'de yaşayanlar İzmir iftar vakitlerini merak ediyor. Peki bugün İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? İşte 22 Mayıs Çarşamba İzmir iftar vakti...

İZMİR'DE İFTAR BUGÜN SAAT KAÇTA?
İzmirliler bugün saat 20.28'de iftarını yapacaklar.

İL İL İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KADİR GECESİ NE ZAMAN? HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2019 yılı dini günler takvimine göre Müslümanların mübarek gecelerinden olan Kadir Gecesi bu yıl, 31 Mayıs Cuma günü ibadet ve dualarla idrak edilecek.

KADİR GECESİNİN ÖNEMİ
Kur'ân-ı Kerîm'in indirildiği mübarek gece. Sözlükte kadir (kadr) kelimesi "hüküm, şeref, güç, yücelik" gibi anlamlara gelir. Dinî literatürde ise "leyletü'l-Kadr" şeklinde Kur'ân-ı Kerîm'in indirildiği gecenin adı olarak kullanılır. Aynı adı taşıyan 97. sûre bu gecenin fazileti hakkında nâzil olmuştur. Sûrede Kur'an'ın Kadir gecesinde indirildiği ve sözü edilen gecenin bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilir. Müfessirler hayırlı olanın bu gecede yapılan amel olduğunu, bin ayın ise içinde Kadir gecesinin bulunmadığı bir süreyi ifade ettiğini belirtirler (Taberî, XV, 339). Ancak genel bir rakam konumunda bulunması ve ism-i tafdîlden sonra gelmesi dikkate alınarak bu sayının çokluktan kinaye olabileceğini söylemek de mümkündür (Mâtürîdî, vr. 895b; Mevdûdî, VII, 187). Kur'ân-ı Kerîm'in başka âyetlerinde de bin ve elli bin yıla tekabül eden "gün" kavramı kullanılmaktadır (es-Secde 32/5; el-Meâric 70/4).

İzmir iftar vakti 22 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN