• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Akciğerin dostu amber ve gül yağı

Üşütme ve gribal enfeksiyonlarda akciğerlerdeki doluluğu gidermeye yarayan birçok şifalı bitkiden faydalanabiliriz. Bu tür doğal çözümleri Yeni Asır ile paylaşan , amber ve gül yağı ile hazrılanan kürü önerdi.

Akciğerin dostu amber ve gül yağı
Giriş Tarihi: 19.2.2019

Vücutta astar dokusu tarafından oluşturulan normal, kaygan ve lifli sıvı maddeye balgam deniliyor. Özellikle ağır bir rahatsızlık geçirdiğimiz zamanlarda, sabahları kalktığımızda ciğerlerimizin dolu olduğunu ve öksürdüğümüzde bu sıvının çıktığını görürsünüz. İyileşme evresinden sonra bile devam eden ciğerlerdeki doluluk probleminin geçmesi için kullanabileceğimiz doğal çözümleri Yeni Asır ile paylaşan Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, "Amber ve gül yağı ile hazırlanan kür akciğerlerin temizlenmesine yardımcı oluyor" diye konuştu. SAVUNMA MEKANİZMASI
Aslında bu sıvı vücudun savunma mekanizmalarından biridir. Kurumaması gereken organlarımızın nemli kalması için bir tabaka olarak hareket eder. Aynı zamanda enfeksiyonlara karşı içeriğinde antikor ve yararlı enzimler barındırır. Yapışkan bir madde olduğu için böylece toz, alerjen ve virüsleri yakalayabilir. Sağlıklı olduğunuzda, mukus zayıf ve daha az fark edilir. Hasta olduğunuzda veya çok fazla partiküle maruz kaldığınız durumlarda ise balgam kalınlaşabilir ve bu yabancı maddeleri yakaladığı için daha belirgin hale gelebilir. Tabii bu rahatsızlık da verir. HAYATİ ÖNEME SAHİPTİR
Bu sıvı, rahatsız edici bir durum olasa da solunum sistemi için hayati öneme sahiptir. Mukus, ağız, burun, sinüsler, boğaz, akciğerler ve gastrointestinal sistem hatları için son derece faydalıdır. Ancak balgam (mukus), burun ve göğüs tıkanıklıklarına, diğer yandan da, şiddetli öksürüklere neden olur. Grip, diğer üst solunum yolu enfeksiyonları, sinüzit ve sigara bu sıvının fazla üretilmesine neden olur. Hastalıkların yanı sıra bazı süt ve süt ürünlerinin de bu sıvının üretimini hızlandırdığı bilinmektedir.
RENGINE GÖRE BELIRTILER
● Mukus genellikle koyu ve sarı renklidir.
● Yeşilimsi mukus, mukusun enfeksiyonla mücadele eden beyaz kan hücrelerini içerdiği anlamına gelir.
● Kahverengimsi mukus, özellikle de burun içi tahriş olmuş veya yaralanmış ise üst solunum yolu enfeksiyonları ile sık görülür.
● Mukustaki az miktarda kan normal olsa da, aşırı kanama varsa bir sağlık uzmanına görünmelisiniz.
TÜKETMENİZ GEREKENLER
Fazla üretimden kaynaklı insanlar için problem haline gelen mukus için kendi oluşturduğu kürün etkilerinin muhteşem olduğunu söyleyen Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, "Mukus özellikle sigara içenlerde oluşan ve önlemi alınmaz ise ciddi problemlere yol açabilen bir rahatsızlıktır. 20 gram amber, 20 gram gül yağıyla karıştırılıp günde ikişer damla burna damlatılırsa 3 günde çözülür" diye konuştu.
DİĞER ÇÖZÜMLER
1- Elma kabukları zencefil, tarçın ve karanfil ile kaynatılır. Bir süre dinlendirdikten sonra içilir. (10 dk.) 2- Ihlamur suyu içmeye devam edilir. Çünkü ıhlamur akciğerleri temizleme özelliği taşır. 3- Toz halindeki meyan kökü 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı atılır. Demlendikten sonra içilir. 4- Bal bir miktar limon ile sulandırılarak içilir. 5- Ada çayı içmeye devam edilir. 6- Havuç ve enginar söktürücüdür. 7- Antep fıstığı bal ile macun kıvamına getirilerek yenir. 8- Çörek otu 1 bardak suda kaynatılarak ılıyınca içilir. ( 1 çorba kaşığı) 9- Siyah turp oyulur, oyuğa bir miktar bal konur. Sabaha kadar beklenir. Sabah kalktığınızda turpun oyuğunda biriken ballı sıvı içilir.

Mert ALPDÜNDAR

Akciğerin dostu amber ve gül yağı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA