• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Göremez” dedikleri hasta şimdi televizyon izliyor

“Göremez” dedikleri hasta şimdi televizyon izliyor

24.6.2021

Düşüp gözünü merdivene çarpınca göz irisi, merceği ve retina dokusu parçalanan ev hanımı Hülya Dikgitmez, Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz"ın gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile yeniden görmeye başladı. Marketten dönerken düşüp gözünü merdivene çarpan Dikgitmez'in gözün beyaz kısmı sklera dokusu, göz irisi ve merceği ayrıca retina dokusu parçalandı. Bir hastanede acil ameliyata alınan ve ilk müdahale olarak sklera dokusu dikilerek gözün bütünlüğünü korumaya yönelik ilk ameliyatı yapılmış ancak ameliyattan bir hafta sonraki kontrolde "Bundan sonra göremezsin" denilmişti. Bunun üzerine Özel Ata Sağlık Hastanesi'ne başvuran Hülya Dikgitmez, Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon ile yeniden görmeye başladı.

SİHİRLİ PARMAKLAR
Hiç göremeyeceğini düşünen gözünü geri kazanan Hülya Dikgitmez ise, bunun bir mucize olduğunu söyleyerek, Prof. Dr. Safiye Yılmaz'a "sihirli parmaklar" adını taktığını söyledi.

“Göremez” dedikleri hasta şimdi televizyon izliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.