• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşitme cihazında Alman teknolojisi DUYMER ile Türkiye'de

Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği Başkanı Av. Salih Baz, “Duymer olarak üstün Alman mühendisliğinin, işitme cihazı teknolojisiyle birleşmesiyle ortaya çıkan Audifon İşitme cihazlarını hastalarımızın kullanımına sunmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu

İşitme cihazında Alman teknolojisi DUYMER ile Türkiye’de

15.9.2021

Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Üyesi ve İŞİTBİR (Türkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği) Başkanı Av. Salih Baz, Duymer olarak üstün Alman mühendisliğinin, işitme cihazı teknolojisiyle birleşmesiyle ortaya çıkan Audifon İşitme cihazlarını hastaların kullanımına sunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Audifon İşitme Cihazları'nın, Almanya işitme cihazı pazar lideri olan KIND grubuna ait olduğunu belirten Baz, "İçerdiği üstün ses sınıf teknolojisi sayesinde, yedi farklı ortam koşuluna adapte olarak, ses yapısını işitme kaybınıza uygun şekilde otomatik olarak ayarlamaktadır. Tüm cep telefonları ile direkt bağlantı özelliğine sahip olup kulak içinde belli olmaz" dedi.

KİŞİYE ÖZEL İNCE AYARLAR VAR
Audifon İşitme Cihazları'nda daha hassas ön ayar ve ince ayar özelliği sayesinde işitme kaybınız için optimum ayarın yapılmasına imkan tanındığını belirten Baz, "Audifon işitme cihazları, 10 kHz HD ses kalitesi ile her zamankinden daha iyi ve daha net duymanızı, en zorlu ortam koşullarında bile konforunuzdan ödün vermeden işitme cihazı kullanmanın keyfini çıkarmanızı sağlar. HD ses zoom özelliği sayesinde ortam gürültüsünü minimize ederek insan konuşma sesine odaklanır ve konuşma netliğini ortaya çıkarır" diye konuştu.

CEP TELEFONLARIYLA UYUMLU
Audifon işitme cihazlarının, kullandığı Wings platformu aracılığıyla kullanıcının telefonundan işitme cihazına doğrudan ses aktarımı yapmasına, müzik dinlemesine ve telefonla eller serbest görüşme yapmasına olanak tanıdığını kaydeden Baz, "Ek olarak kullanıcının işitme cihazını kaybetmesi durumunda akıllı telefon uygulaması aracılığıyla cihazının nerede olduğunu bulabilmesini sağlar. Ayrıca, konuşma netliği için ayarları kişiselleştirebilir, dinlediğiniz müzik üzerinde düşük, orta, yüksek frekans bilgilerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kullanıcılar akıllı Audifon uygulaması aracılığıyla, her biri belirli konumlara ait özel ayarlarını oluşturabilir ve bunları sık kullanılanlar menüsüne ekleyebilir. Audifon işitme cihazları GPS ve WIFI ağlarını kullanır. Bu sayede kullanıcılar, daha önceden bulundukları konuma döndüklerinde otomatik olarak önceden kaydettikleri ayar etkinleştirilir" dedi.

KULAK ÇINLAMASINA SON
DUYMER İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Üyesi ve İŞİTBİR (Türkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği) Başkanı Av. Salih Baz "İşitme kaybı olsun olmasın, Türkiye'de yaşayan her on kişiden bir veya ikisinde çınlama şikayeti görülmektedir. Her kulak çınlaması farklı bir nedenden kaynaklansa da, hastaların şikayetleri benzerlik göstermektedir. Çınlamalarını tarifleyen hastalar genellikle gün içerisinde veya uykuya dalmadan önce kulaklarında uğultu, vızıltı, zil sesi gibi sesler geldiğini tariflemektedirler. Audifon işitme cihazlarının içerdiği özel çınlama baskılama programı ile çınlama problemi artık tarihe karışıyor. Çünkü bu cihaz, özel algoritması aracılığıyla çınlamanızın olduğu frekans ve şiddet seviyesinde, kişiye özgü bir baskılama yaparak çınlama sorununuzu çözmenize yardımcı oluyor" dedi.

İşitme cihazında Alman teknolojisi DUYMER ile Türkiye'de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.