• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

"Kocama hırsım bana başarıyı getirdi"

22.05.2010, 16:40

Eşim beni aldatınca o hırsla İstanbul'a geldim ve televizyon piyasasının içine girdim. Asistanlık ile başladığım bu sektörde iyi işler yapmayı başardım

BESİM KAZADO

Yine eski bir arkadaşım, yine samimi bir söyleşi. Ayşe, sahne dünyasındaki en değerli yönetmenlerden biridir. Konser veya çekimleri sırasında, sonrasında, özel gecelerde, organizasyon hazırlıklarında, yemeklerde olsun çok özel ve güzel anılarımız vardır. Ayşe sağlam bir arkadaş olduğu, bildiği her şey onda kaldığı için çok sevilen ve çok sayılan bir yapımcıdır. Geçen hafta Ortaköy Lavanta'da buluştuk. sabah çayımız öğlen yemeğine, öğlen yemeğimiz beş çayına dönüştü uçağa zor yetiştim.
- Ayşeciğim en çok kiminle çalışmak istersin?
Barbra Streisand
- Bir sahne starı yaratmak için ne gerekir?
Önce besteci, şarkı sözü yazarı, klip çalışmalarının, fotoğraf çekimlerinin üst düzey olması gerekir. İmaj çalışmaları çok mühimdir. Bunlara kişinin ışığı eklenmesi lazım. Ve de özel hayat en büyük etkenlerden biridir.
- Sanatçı hanımsa neye dikkat etmeli?
Öyle bir imaj yaratmalı ki, hiçbir kadın kocasından kıskanmamalı. Onu, giyimini, sesini, yaşam standardını sevmeli. Kıskanmak yerine korumalı bile.

RÜYAMDA GÖRDÜM
- Yapımcılık nereden geldi aklına?

Bülent Osma ile evliydim. Mimarken TRT'ye müzik eğlence müdürü olarak geçmişti. Asistanıyla beni aldattı. Ben de İstanbul'a geldim. Tek başıma yapabileceğim işleri düşünürken Bülent Varol, Ayşe Egesoy ve Aydoğan Şengezer TRT'de yaptıkları programa beni asistan istediler. Hemen kabul ettim. Hatta para bile istemiyordum. Yeter ki işi öğrenebilseydim.
- İlk asistanlığını hatırlar mısın?
Hiçbir zaman unutamam ki. Zeki Müren'in evine gitmiştik çekim için. Hiçbir şey bilmiyordum. Hiç unutmam 8 şarkı çekmiştik. Bu program benim için büyük bir tecrübe ve prestij olmuştu.
- İlk klibin?
Leman Sam.
- Yaşantında önemli yerleri olan kimler var?
Sivrilmeye başladığımda tabii ki sanatçıların benimle çalışmaları engellendi. Tüm negatif gelişmelere rağmen bir kişi bana sahip çıktı ve özel programını yönettirdi. Yüksel Uzel... Bu da benim tek başıma kendimi ispat edişimim ilk adımı oldu. Özel bir kanal sanatçılarla solo programları yapıyordu ki Muazzez Abacı 2 misli ücret vererek 'Ayşe Ersayın'ı istiyorum, yönetmen koltuğunda' diye tutturdu. Birgün Bülent Ersoy'u rüyamda gördüm. 'Benim çekimlerimi sen yapacaksın' diyordu. Bundan 2 gün sonra beni aradı. Yemeğe gittik. Bülent Hanım 'Var mısın beraber çalışmaya' dedi. Biri 36 diğeri 12 bölümlük hepsi olay olan programlar çektik. Ardından da 4 klip. Bir tanesi 'Aziz İstanbul' klibiydi ki, Michael Jackson'a bile çekim yaptırılmayan Kaşıkçı Elması ile çekim yapıldı. Ardından da Popstar Alaturka geldi.

SEDA'YLA YENİDEN DÖNDÜM
- Şu anda yeniden...

Evet çok iyi başladık. Seda'yla (Sayan) reytingler tepeye vurdu. Seda'nın art direktörlüğünü yapıyorum.
- Hobilerin?
Fotoğraf çekmek. Bu hobim ciddiye döndü. Ajda'nın plak kapağı bile oldu.
- Herkes seni Ajda'nın menajeri bilir...
14 yıl çalıştım Ajda ile ama hiçbir zaman menajerlik yapmadım. Çok iyi dostumdur.
- Sana uğurlu gelen ve en sevdiklerin?
Bana çalışma hayatında en uğurlu gelen Seda'dır. Çektim ev aldım, çektim araba aldım. Şimdi evi sattım büyüğünü aldım. Gönülden dağıtır, uğurludur. Bir de Gülben (Ergen) çok sağlam dosttur. Bilgisayarımı açınca oğlu Atlas'ın resmi çıkar.

ROSS KONSERİ OLAY OLDU
- 'Ajda ile ikinize kızkardeş demişlerdi bir ara'

Şehir efsanesi...
- TV programları dışında konser görüntü kayıtlarındaki rakipsizliğini biliyorum. Kaç konser çekimin oldu?
150'nin üzerinde. Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Sibel Can, Muazzez Ersoy, Shirley Bassey, Diana Ross, Diane Warvick, Parliament Caz Festivali vs...
- Bunlar arasında zorlandıkların oldu mu?
Shirley Bassey'nin çekiminde kayıt yapıldıktan sonra, sanatçının bizzat kendi bandı seyredip yayınlanma iznini verebilir diye bir şart vardı. Beğenmese idi ardından gelecek olan epey kabarık bir anlaşmam iptal olabilirdi.
- Sonuç?
Mükemmel dendi... Ertesi günün çekimini aldım. Diana Ross... Bilirsin Diana Ross konserlerinde sesinin yanı sıra kostümleriyle anılır. Masmavi bir kıyafetle çıkmıştı sahneye içeri girmesi tüm kostümünü, ayakkabı, elbise, aksesuar hatta çorapları bile değişiyordu. Tüm bunlar sadece 28 saniyede gerçekleşiyordu. Bu olayı kazasız belasız görüntülemem olay olmuştu. Unutamadığım gösterilerden biriydi.
- En beğendiğin 4 klibini söyler misin?
Sibel Can'la Kartalkaya'da çektiğimiz 'Berivan', Sezen Aksu ile Nusaybin'de yaptığımız 'Kardelen', Gülben Ergen ile 'Arka Sokaklar', Ajda ile 'Bambaşka biri'.
- Klasik bir sorum vardır. Hiç keşken oldu mu?
Bazı olumsuz olaylar sana olumlu olarak hallolmuş geri dönüyorlar. Evliliğim mesela olumsuz bir şekilde bitti. Keşkelerle yapılan hataları çıkardım ve şükür bu günlere geldim.

"Kedilerimin misafiriyim"
- O derin hayvan sevginden biraz bahseder misin?

Tüm hayvanları severim. Ama kedi ve köpekler başkadır benim için. Biri erkek, üçü kız dört kedim var şu anda. Ice, Aşkım, Balkız ve İsi... Evde onların yanında ben misafirim. Evin sahibi Aşkım. Klasik müzik koy, hepsi dağılır bir tek Aşkım müzik tesisatının üstünde. 'Yeni kediler alacağım. Evi onlara vereceğim' dedim. Hepsi daldı evden içeri. Geçen gün tıraşa yolladım. Geri geldiklerinde hiçbiri ötekini tanımadı. Hepsi birbirine 'tısss' ladı.

"Kocama hırsım bana başarıyı getirdi" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN