• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

BUYRUN 'KADIN FUARI'NA

BUYRUN 'KADIN FUARI'NA

10.05.2012, 15:17

Türkiye'de ilk kez düzenlenen "Kadın Ne İster" adlı etkinlik, İzmir Fuar Alanı'nda bugün başladı. Yeni Asır'ın basın sponsoru olduğu fuar, kadın girişimcilere destek vermek amacını taşıyor


Çalışanlarının tamamı genç ve girişimci kadınlardan oluşan Fikir Tasarım Enstitüsü (FTE) bir ilke imza attı ve Türkiye'de ilk kez "Kadın Ne İster" başlığı altında bir etkinlik gerçekleştirdi. Bugünden başlayarak pazar akşamına kadar sürecek etkinlik, Fuar alanı ve Evlendirme Dairesi'nde gerçekleşecek. Fuar, her yaştan ve her meslekten kadınlara açık olacak. Bugün Fuar Evlendire Dairesi'nde "Kadınıma Mektup Yarışması", çeşitli defileler, dans ve saç şov ile konser gerçekleşecek.

BİR CESARET VE GİRİŞİMCİLİK ÖRNEĞİ

Kadına yönelik olarak düzenlenen etkinlikte kadının hakları, kadın ve çalışma yaşamı, kadının sosyal yaşam içerisindeki mağduriyeti gibi konularda paneller düzenlenecek. Fikir Tasarım Enstitüsü'nün kurucusu Özlem Özkulak, "Türkiye'de ilk defa yapılacak organizasyonumuz kapsamında; biz 5 kadın büyük bir cesaret ve girişimcilik örneği olacak bir projeye imza atmaktan gururluyuz. Asıl amacımız kadınların ekonomik olarak güçlenmelerini sağlayacak örnek çalışmalarla, kazancımızı paylaşarak benzer çalışmalara destek olabilmek" dedi.

Geliri kadın kuruluşlarına

3 gün boyunca sürecek etkinlik için düzenlenen fuar alanına giriş bedelinin 1 TL olacağını söyleyen proje sorumlusu Özlem Özkulak, fuardan elde edilecek gelirin tamamını bu tür çalışmaların devamının sağlanması için kadın kuruluşlarına bağışlayacaklarını ifade etti.

BUYRUN 'KADIN FUARI'NA haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN