TAD Resim Yarışması ödülleri dağıtıldı

Giriş Tarihi:20.03.2013, 16:19 Güncelleme Tarihi:20.03.2013, 16:19
İzmir Türk-Amerikan Derneği (TAD) tarafından 8. kez gerçekleştirilen "Liselerarası Resim Yarışması"nda 9 öğrenci ödül alırken 24 öğrencinin çalışmaları da sergilenmeye layık görüldü
ERCAN AKGÜN (HABER MERKEZİ)

İzmir Türk-Amerikan Derneği (TAD) tarafından genç kuşaklarla sanatı buluşturmak ve sanatın toplumda yaygınlaşmasını özendirmek amacıyla 8. kez gerçekleştirilen "Liselerarası Resim Yarışması"nı kazananlar, düzenlenen törenle ödüllendirildi. İzmir'deki güzel sanatlar liseleri, normal liseler ve dengi okullar arasında düzenlenen yarışmaya bu sene 123 öğrenci katıldı. Başvuruların 18 Şubat'tan sonra yapıldığı organizasyon, serbest konulu olarak her türlü malzeme ve tekniğe açık şekilde düzenlendi. TAD sanat jürisi üyeleri Prof. Dr. Gönül Öney, Prof. Gören Bulut, Prof. Bedri Karayağmurlar ve Doç. Umur Türker tarafından yapılan elemelerde, 9 öğrenci ödül alırken 24 öğrencinin çalışmaları da sergilenmeye layık görüldü.

HEDİYESİ ALTIN

TAD tarafından 8. kez gerçekleştirilen yarışmada birincilere 3, ikincilere 2, üçüncülere 1 ve mansiyon kazananlara da çeyrek Cumhuriyet altını verildi. Lise ve Dengi Okullar dalında birinciliği Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Öğretmen Lisesi'nden Eda Barla, ikinciliği Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nden Dilay Akgün, üçüncülüğü İzmir Atatürk Lisesi'nden Burcu Savcı kazanırken Suzan Divrik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden Serhat Erdem, Menemen Anadolu Lisesi'nden Declen Ferdi Larkın ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nden Reyhan Mutlu da mansiyon kazandı. Güzel Sanatlar Liseleri dalında Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nden Jülide Suzan Denktaşlı birinci seçilirken, yine aynı okuldan Yiğit Özboran ve Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nden Pınar Bal da mansiyon kazandı. Sergilenen eserler yarına kadar ziyaret edilebilecek.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.