• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Ben düşünüyorum gelinler düğünün tadını çıkarıyor"

Ben düşünüyorum gelinler düğünün tadını çıkarıyor

02.05.2015, 17:43 Güncelleme Tarihi: 02.05.2015, 18:44

Kararsız gelinlerin yardımına koştuğunu söyleyen Merve Acap, "Stresin, heyecanın, aşkın, hüznün içinde bin türlü duygunun yaşandığı bir seremoniyi yönetmek, olası krizleri henüz çıkmadan çözmek benim görevim" dedi

NİHAN YARKENT

Gelinliğin başkenti İzmir'de artık gelinlerin de bir koçu var. İki ayrı üniversitede aynı anda yüksek lisans eğitimi sürdüren İzmirli Merve Acap, İzmir'in ilk gelin koçu oldu. Kararsız gelinlerin yardımına koşan, davetiyesinden pastasına, ayakkabısından hediyeliklerine kadar her şeyin aynı uyumda olmasına yardımcı olan Merve Acap, açtığı "süpersonik" isimli blog da takipçi akınına uğradı. Yalnızca yeni gelinlerin değil, gelinliğini doyamayıp bir kez daha giymek isteyenlerin de başvurduğu isim olan Merve Acap, mutlu bir gelin olmanın yolunu Nihan Yarkent'e anlattı.
- Gelinlere merak nerede çıktı?
Üniversitede ekonomi ve enerji kaynakları yönetimi okudum. Güneş enerjisini elektriğe değil pozitif enerjiye çevirebilen renkli bir karakterim var. Halen İzmir Ekonomi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Supersonik diye blog açtım ve orada yazmaya başladım. Blog birden düğün hazırlıklarına yöneldi çünkü en yakın arkadaşlarım evleniyordu.
- Arkadaşların nedimesi mi oldun?
Evet, onların bu süreçlerinde daima yanlarındaydım. Sonra öğrendiklerimizi ve fikirlerimi başkalarıyla paylaşırsam ne olur diye düşündüm ve ilk düğün hazırlıkları yazımı bir "Gelin Çiçeği" temasını işleyip yazdım. Mükemmel tıklandı, fark ettim ki gelin adayları ilgilenecek.
- Düğün koçu olarak ne yapıyorsun?
Neler yok ki. Bu bir mutluluk işi. Stresin, heyecanın, aşkın, hüznün içinde bin türlü duygunun yaşandığı bir seremoniyi yönetmek, olası krizleri henüz çıkmadan çözmek benim görevim. Kararsız gelinlerin yardımına koşuyorum, davetiyesinden pastasına, ayakkabısından hediyeliklerine kadar her şeyin aynı uyumda olmasına yardımcı oluyorum.

İKİNCİ KEZ GELİNLİK
- Gelinliğine doyamayanların buluşmaları, bu yeni bir trend mi?
Aslında bu, sevgili tasarımcı Yelin Cengiz İyiuyarlar'ın gelinliklerinin yüzünden oldu. O kadar güzel gelinlikler yaptı ki onları giyenler, bir süre sonra o mutluluğu bir daha yaşamak istedi. Bu fikri bana söylediklerinde de "neden olmasın" diyerek o gelinlikleri bir kez daha sandıktan çıkarmaya başladık.
- Gelinliğini ikinci kez giymenin mutluluğu?
Evet gelinliğini giymeye doyamayan gelinler farklı farklı taleplerle geliyor. Biz de onları bir araya getiriyor ve harika bir gün geçiriyoruz. Makyözümüz, kuaförümüz, fotoğraflarımız hep düğündeki gibi gerçekleşiyor. Ama burada en büyük fark, gelinler stres altında olmuyor. Gönüllerince fotoğraf çekiliyor, dans ediyor, gülüyor. O günü bir kez daha yaşıyorlar.
- Gelinlerin yorumu nasıl oluyor?
Son etkinliğimizde Yeliz Cengiz İyiuyarlar, Ayşegül Güngör, Emine Karaman, Yasemin Selçuk, Gözde Merve Ağırbaş, Serpil Süsoy, Tuğba Güneş, Besim Dede, Selda Barlas gelinliklerini giydi. Aramızda 20 yıl önce evlenen arkadaşımız dahi vardı. Böylece 9 gelinin nedimesi olarak tarihe geçtim. Gelinler ise unutulmaz bir gün yaşıyor. Hem hayallerini süsleyen gelinliğin tadını yeniden çıkarıyor hem de o sıradışı duyguyu diğer gelirlerle paylaşıyor.

"Soğukkanlı ve detaycıyım"
- Başarının sırı ne?
İşimi yaparken panik duygusu yaşamıyorum, soğuk kanlıyım, hiçbir detay gözümden kaçmıyor, gelinler ise kararsızlığı bir kenara bırakıp, bu sürecin tadını çıkartıyor.

"Ben düşünüyorum gelinler düğünün tadını çıkarıyor" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN